Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

2017 Vasario 24
Knygos apie gerumą, dalinimąsi ir draugystę
Spėkit, ką po eglute randa Skruzdėlytė Greitutė? Žinoma, knygų! Draugai vabaliukai klausia: ar neatsibosta, juk visada žinai, ką gausi. O aš kraipau ūselius: ne! Knyga ‒ visada netikėtumas. Juk nežinai, kokią paslaptį saugo jos puslapiai, kol neperskaitysi. Net jeigu ją šiek tiek gali nujausti iš pavadinimo.
2016 Gruodžio 14
Draugaukime? Kodėl gi ne!
Pirmiausia norėčiau priminti jums, „Bitutės“ skaitytojai, senąją žodžio „bičiulis“ reikšmę ‒ tai tie, kurie turi bendrų bičių. Jie bičiuliaujasi ‒ turi bendrų veiklų ir padeda vieni kitiems, kai sunku.
2016 Spalio 31
Ką rasi senoje spintoje?
Neseniai knygynuose pasirodė edukacinė knyga apie tautinį kostiumą ,,Sena spinta”. Jos sumanytojai sako, kad idėja sukurti ir išleisti knygelę kilo iš tikrų vaikiškų klausimų: kodėl būtent tokie, o ne kitokie buvo aprėdai senovėje, ką reiškia vienas ar kitas tautinio kostiumo elementas. Knygutė – tai smagus ir linksmas mažos mergaitės ir jos močiutės pokalbis apie tai, kas galėjo būti sudėta į gražią, ornamentais išpieštą spintą, kuri stovi kaimo sodyboje. Kodėl ta spinta tokia nedidelė, o dabartinės iki lubų stumdomomis durimis? Ar seniau žmonės turėjo mažiau drabužių? Kur senovėje pirkdavo drabužius, jei nebuvo akropolių? Visi šie „kvaili“ vaikiški klausimai gali būti pretekstas nusikelti į tolimus protėvių laikus, pažvelgti į pasaulį jų akimis, suvokti, kas tada buvo gražu, praktiška, simboliška, kas keliavo iš kartos į kartą ir atkeliavo iki mūsų dienų.
2016 Rugpjūčio 23
Vasariški susitikimai su Šiokiatokia, Šmurliuku ir ilgąja kaimyne
Ar jums per atostogas norisi skaityti? O skaityti ir juoktis? Galbūt tiesiog drybsoti pievelėje ir mėgautis knygomis, kuriose paveikslėlių daugiau negu teksto? O tuose paveikslėliuose sutikti keistokų veikėjų, kurių gyvenime turbūt niekad nepamatysi, bet jei jau knygos apie juos kuriamos, vadinasi, yra? Taigi vasaros pasiskaitymams-pasivartymams išrinkau jums tris nei per storas, nei per plonas knygeles. Kaip tik tingioms popietėms!
2016 Birželio 20
Apie vėjus ir akmenėlius, kvepiančius jūra
Artėjant vasarai ir į knygų lentynas įsisuka gaivūs vėjai. Ima šiurenti puslapius ir iš jų padvelkia jūros kvapas. O kuo dažniausiai kvepia jūra?.. Na, žinoma, pasakomis! Kai kurios iš jų sugulė į Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Ši knyga antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse laimėjo pirmąją premiją, o vėliau garbingi literatūros kritikai Aidą apdovanojo už reikšmingiausią 2015-ųjų debiutą. Jei kas nežinote ‒ debiutu vadinama pirmoji autoriaus išleista knyga. Gera pradžia ‒ pusė darbo!
2016 Balandžio 19
Visada šalia
Spėkite, kokių knygų per daug nebūna? Ogi apie šunis! Ne vienas iš jūsų svajojate apie šunelį. Kai kuriems pasisekė ‒ turite. Kai kuriems tai taip ir lieka tik svajonė. „Negalim. Nėra sąlygų...“ ‒ išgirstate iš tėvų. Dažniausiai jie ir čia būna teisūs: juk laikyti šunį visų pirma reiškia atsakomybę. O jei norite sužinoti, kiek daug reikia rūpintis keturkoju draugu, siūlau atsiversti anglų rašytojos Megan Riks knygą „Šunelis didvyris“. Juo labiau kad ji ‒ apie ypatingą šunį. Ir ne vien apie jį.
2016 Sausio 29
Bitutė kalbiną Jolantą Oną Vitkutę
Trumpai prisistatykite. Kas esate, ką veikiate? Mano vardas – Jolanta, pavardė – Vitkutė. Esu žurnalistė, o laisvalaikiu labai mėgstu kurti pasakas vaikams. Kur gimėte, augote? Esu miesto vaikas. Gimiau ir užaugau Vilniuje. O kuo svajojote būti užaugusi? Svajojau būti išdykusia rašytoja, keisčiausių debesų piešėja, keliautoja aplink pasaulį, skanių pyragų kepėja ir net policininke...
2016 Sausio 24
Metas gerti arbatą
Šį kartą pradėsiu nuo klausimų. Kada jūs geriate arbatą? Rytais, vakarais, penktadieniais? O ką geriate antradieniais? Kompotą ar kisielių? Su kuo tą arbatą geriate? Su medum? Su uogiene? O gal ‒ su draugais? Iš juodo arbatinuko, baltais dryželiais? Gal tas arbatinukas ‒ taškuotas? Ir kvepia avietėmis?..
2016 Sausio 01
Ar kada nors uždavei klausimą knygai?
Ko gero, esi girdėjęs suaugusiųjų vartojamą frazę „kritinis mąstymas“. Jei taip, tikiu, kad norėtum žinoti, ką ji reiškia.
2015 Gruodžio 10
Link pasaulio, kuriame nėra karo...
Kaip jūs manote, vaikai, kodėl vis dar pasirodo naujų kovoti su gausiomis vokiečių pajėgomis, jie būtų tiesiog knygų apie Antrąjį pasaulinį karą, nors jų autoriai apie jį žino tik iš istorijos ar iš savo tėvų ar senelių pasakojimų. Ar įmanoma įtikinamai papasakoti apie tai, kas buvo, nors pats nesi to matęs? Kurti pasakų pasaulius būtų kur kas paprasčiau... Vis dėlto atsiranda rašytojų, kurie šį iššūkį priima, o mums lieka tik stebėtis, ką anuo metu teko išgyventi vaikams.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?