Skruzdėlytės Greitutės naujienos

  • Titulinis
  • Skruzdėlytės Greitutės naujienos

2019 Gegužės 29
Knygos apie įvairų pasaulį
Ar turite savo mėgstamiausią vietą? Draugai Filas ir Sofija iš vokiečių rašytojos Inos Schmidt knygelės „Mąstome apie pasaulį su Filu ir Sofija“ tokią vietą turi visai šalia namų ‒ iki didžiojo beržo nuvažiuoti dviračiu užtrunka mažiau nei dvi minutes. O tada jie atsisėda ant akmenų ir kalbasi...
2019 Balandžio 08
Kartą gamtos karalystėje...
Šį kartą užsukus į biblioteką rankos taip ir išsitiesė į ryškiai geltoną Albinos Žiupsnytės knygos „Drugių karalystė“ viršelį: juk taip visi saulės per žiemą esame pasiilgę! Autorė ‒ dailininkė, tad nuostabu ne tik perskaityti, bet ir pamatyti, kaip viską įsivaizdavo pats istorijos kūrėjas. Taigi kas toje drugių karalystėje dedasi?
2018 Lapkričio 27
Trys skirtingos, bet labai panašios
Imsiu ir parašysiu jums apie meilę... Nes, sakykit ką norit, ji svarbiausia. Visada. Kad ir kur būtumėt.
2018 Rugpjūčio 08
Kaip surasti tikrų draugų
Ilgai kraipiau ūselius mąstydama, ką jums pasiūlius paskaityti vasarą. Juk norisi ir į lauką išbėgti, drugelius pavaikyti, ant pievelės pasivolioti... Bet štai ‒ strykt ir įšoko į mano glėbį Elenos Launikonytės „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo“. Kaip tyčia. Juk jei vienas iš veikėjų ‒ varlėnas, tai turbūt ir knygelės gali šokinėti?
2018 Gegužės 30
Apie prabudusią gamtą, paukščių įstatymus ir eilėraščius apie rūką ir maldą
Pavasaris jau įsibėgėja! Pražysta ne tik laukai ir miškai, bet ir knygos. Netikite? Pasidairykite po lentynas, tikrai pamatysite vieną kitą sulapojusią... Štai estų rašytojo Eno Raudo „Pabaldukai“, kurie į lietuvių kalbą išversti 1998 m. (ją rasite tik bibliotekoje arba tarp tėvelių vaikystės knygų). Tai smagus pasakojimas apie trijų keistų žmogučių draugystę ir nuotykius.
2018 Vasario 13
Ramutė Skučaitė: „Įsiklausykime, ką mums sako pati Lietuva“
Sunku ir suskaičiuoti, kiek gražių eilėraščių vaikams yra parašiusi poetė Ramutė Skučaitė. Daug jų jau ir dainomis pavirto. Tad Lietuvos valstybės šimto metų jubiliejaus proga Bitutė paprašė poetės šiek tiek papasakoti apie savo gyvenimą, kūrybą ir meilę Lietuvai.
2017 Gruodžio 28
Knygos apie neįprastus draugus
Jūs, žinoma, turite daug draugų? O gal tik vieną, bet patį geriausią, patį ištikimiausią? Ne? Pagalvokite. Kai kurie draugai gali būti kiek neįprasti.
2017 Rugpjūčio 11
Kas yra laimė?
„Laimė yra mamos puodai ir tėčio malūnsparnis. Dar – krepšinio kamuolys, ponios Margaritos katė, ir, žinoma, laimė yra lapė!“ – pasakoja berniukas Povilas knygelėje „Laimė yra lapė“. Tad kas iš tikrųjų yra laimė ir kaip ją surasti? Apie tai pasakoja knygos „Laimė yra lapė“ rašytoja Evelina Daciūtė ir dailininkė Aušra Kiudulaitė. Evelina Daciūtė kartą naršė internete, ieškodama dailininkų, kurių darbai jai patiktų. Taip ji ir surado Aušrą. Jos piešiniai Evelinai labai patiko. „Tada sėdau ir parašiau istoriją apie lapę – galvodama apie Aušrą ir turėdama galvoje jos iliustravimo stilių. Parašiusi nusiunčiau jai tekstą elektroniniu paštu“, – šypsodamasi pasakoja Evelina. Elektroniniu paštu atsiųsta Evelinos istorija Aušrai pasirodė tokia graži, kad Aušra tiesiog neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik tą istoriją iliustruoti, t. y. nupiešti jai paveiksliukus. „Tai buvo tekstas, kurį skaitydama verkiau“, – prisimena Aušra.
2017 Birželio 28
Ilona Ežerinytė. Saga
Vieną vėlų vakarą vienas liūdnas žmogus bastėsi gatvėmis. Jis buvo senas ir vienišas, jo namuose buvo tuščia ir šalta – daug šalčiau nei žiemą mieste paukščiams, todėl grįžti namo nesinorėjo. Eidamas gal jau ketvirtą kartą Kaštonų alėja, jis pasijuto toks pavargęs, kad tuoj turėjo susigrabalioti suoliuką (buvo tamsu) ir prisėsti. Taip sėdėjo susirietęs, parėmęs sunkią galvą rankomis ir užsimerkęs, kol truputį atsigavo. Tada atsimerkė ir pamatė mėnulio šviesoje kažką blizgant visai prie jo kairiojo bato. Tai buvo saga. Pakėlęs pasidėjo ant delno, apžiūrėjo: nedidukė sagutė su blizgančia akute vidury. Panašių buvo matęs, kai dar dirbo siuvėju. Bet nežinia kodėl įsidėjo ją į kišenę ir pakilo tęsti savo liūdnos kelionės... Tačiau gatvės jo neberamino, o ir nakties rūkas darėsi per šaltas seniems jo kaulams, tad žmogus parėjo namo, užsižiebė mažą stalinę lempelę, pasidarė čiobrelių arbatos. Prisiminęs parko radinį, išsitraukė iš kišenės sagą.
2017 Vasario 24
Knygos apie gerumą, dalinimąsi ir draugystę
Spėkit, ką po eglute randa Skruzdėlytė Greitutė? Žinoma, knygų! Draugai vabaliukai klausia: ar neatsibosta, juk visada žinai, ką gausi. O aš kraipau ūselius: ne! Knyga ‒ visada netikėtumas. Juk nežinai, kokią paslaptį saugo jos puslapiai, kol neperskaitysi. Net jeigu ją šiek tiek gali nujausti iš pavadinimo.
2016 Gruodžio 14
Draugaukime? Kodėl gi ne!
Pirmiausia norėčiau priminti jums, „Bitutės“ skaitytojai, senąją žodžio „bičiulis“ reikšmę ‒ tai tie, kurie turi bendrų bičių. Jie bičiuliaujasi ‒ turi bendrų veiklų ir padeda vieni kitiems, kai sunku.
2016 Spalio 31
Ką rasi senoje spintoje?
Neseniai knygynuose pasirodė edukacinė knyga apie tautinį kostiumą ,,Sena spinta”. Jos sumanytojai sako, kad idėja sukurti ir išleisti knygelę kilo iš tikrų vaikiškų klausimų: kodėl būtent tokie, o ne kitokie buvo aprėdai senovėje, ką reiškia vienas ar kitas tautinio kostiumo elementas. Knygutė – tai smagus ir linksmas mažos mergaitės ir jos močiutės pokalbis apie tai, kas galėjo būti sudėta į gražią, ornamentais išpieštą spintą, kuri stovi kaimo sodyboje. Kodėl ta spinta tokia nedidelė, o dabartinės iki lubų stumdomomis durimis? Ar seniau žmonės turėjo mažiau drabužių? Kur senovėje pirkdavo drabužius, jei nebuvo akropolių? Visi šie „kvaili“ vaikiški klausimai gali būti pretekstas nusikelti į tolimus protėvių laikus, pažvelgti į pasaulį jų akimis, suvokti, kas tada buvo gražu, praktiška, simboliška, kas keliavo iš kartos į kartą ir atkeliavo iki mūsų dienų.
2016 Rugpjūčio 23
Vasariški susitikimai su Šiokiatokia, Šmurliuku ir ilgąja kaimyne
Ar jums per atostogas norisi skaityti? O skaityti ir juoktis? Galbūt tiesiog drybsoti pievelėje ir mėgautis knygomis, kuriose paveikslėlių daugiau negu teksto? O tuose paveikslėliuose sutikti keistokų veikėjų, kurių gyvenime turbūt niekad nepamatysi, bet jei jau knygos apie juos kuriamos, vadinasi, yra? Taigi vasaros pasiskaitymams-pasivartymams išrinkau jums tris nei per storas, nei per plonas knygeles. Kaip tik tingioms popietėms!
2016 Birželio 20
Apie vėjus ir akmenėlius, kvepiančius jūra
Artėjant vasarai ir į knygų lentynas įsisuka gaivūs vėjai. Ima šiurenti puslapius ir iš jų padvelkia jūros kvapas. O kuo dažniausiai kvepia jūra?.. Na, žinoma, pasakomis! Kai kurios iš jų sugulė į Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Ši knyga antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse laimėjo pirmąją premiją, o vėliau garbingi literatūros kritikai Aidą apdovanojo už reikšmingiausią 2015-ųjų debiutą. Jei kas nežinote ‒ debiutu vadinama pirmoji autoriaus išleista knyga. Gera pradžia ‒ pusė darbo!
2016 Balandžio 19
Visada šalia
Spėkite, kokių knygų per daug nebūna? Ogi apie šunis! Ne vienas iš jūsų svajojate apie šunelį. Kai kuriems pasisekė ‒ turite. Kai kuriems tai taip ir lieka tik svajonė. „Negalim. Nėra sąlygų...“ ‒ išgirstate iš tėvų. Dažniausiai jie ir čia būna teisūs: juk laikyti šunį visų pirma reiškia atsakomybę. O jei norite sužinoti, kiek daug reikia rūpintis keturkoju draugu, siūlau atsiversti anglų rašytojos Megan Riks knygą „Šunelis didvyris“. Juo labiau kad ji ‒ apie ypatingą šunį. Ir ne vien apie jį.
2016 Sausio 29
Bitutė kalbiną Jolantą Oną Vitkutę
Trumpai prisistatykite. Kas esate, ką veikiate? Mano vardas – Jolanta, pavardė – Vitkutė. Esu žurnalistė, o laisvalaikiu labai mėgstu kurti pasakas vaikams. Kur gimėte, augote? Esu miesto vaikas. Gimiau ir užaugau Vilniuje. O kuo svajojote būti užaugusi? Svajojau būti išdykusia rašytoja, keisčiausių debesų piešėja, keliautoja aplink pasaulį, skanių pyragų kepėja ir net policininke...
2016 Sausio 24
Metas gerti arbatą
Šį kartą pradėsiu nuo klausimų. Kada jūs geriate arbatą? Rytais, vakarais, penktadieniais? O ką geriate antradieniais? Kompotą ar kisielių? Su kuo tą arbatą geriate? Su medum? Su uogiene? O gal ‒ su draugais? Iš juodo arbatinuko, baltais dryželiais? Gal tas arbatinukas ‒ taškuotas? Ir kvepia avietėmis?..
2016 Sausio 01
Ar kada nors uždavei klausimą knygai?
Ko gero, esi girdėjęs suaugusiųjų vartojamą frazę „kritinis mąstymas“. Jei taip, tikiu, kad norėtum žinoti, ką ji reiškia.
2015 Gruodžio 10
Link pasaulio, kuriame nėra karo...
Kaip jūs manote, vaikai, kodėl vis dar pasirodo naujų kovoti su gausiomis vokiečių pajėgomis, jie būtų tiesiog knygų apie Antrąjį pasaulinį karą, nors jų autoriai apie jį žino tik iš istorijos ar iš savo tėvų ar senelių pasakojimų. Ar įmanoma įtikinamai papasakoti apie tai, kas buvo, nors pats nesi to matęs? Kurti pasakų pasaulius būtų kur kas paprasčiau... Vis dėlto atsiranda rašytojų, kurie šį iššūkį priima, o mums lieka tik stebėtis, ką anuo metu teko išgyventi vaikams.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?