Žiogo Olimpo stadionas

Ką vaikystėje svajojo vairuoti Benediktas Vanagas?

Visi esame girdėję apie vieną garsiausių Lietuvos lenktynininkų Benediktą Vanagą, kuris jau ne pirmi metai dalyvauja Dakaro ralyje. Kol lenktynininkas ruošėsi šioms varžyboms, Bitutei nusišypsojo laimė pasivažinėti kartu ir paklausti daugelio įdomių dalykų.
 
Lenktyniavimas daugumai vaikų skamba labiau kaip pomėgis nei darbas, nors sakoma, kad Dakaro lenktynės – sunkiausios pasaulyje. Kaip yra iš tikrųjų? Kaip ruošiatės lenktynėms, kokių savybių reikia, norint dalyvauti tokiame ralyje?
 
Jei sudėtume darbą ir pomėgį į vieną vietą, gautume mėgstamą darbą. Visi turėtume ieškoti tokio darbo, kuris geriausiai atitiktų mūsų pomėgius ir gabumus. Dakaras – labai sudėtingos lenktynės, norint jose startuoti turi būti labai geras lenktynininkas. Kad sukauptum reikiamos patirties, reikia daugybę metų treniruotis bei lenktyniauti.
 
Vaikystėje, ko gero, visi svajojome užaugę kuo nors tapti. Apie ką svajojote Jūs – apie lenktynes?
 
Kai buvau vaikas, norėjau būti didelio sunkvežimio vairuotojas. Tokio, kuris dirba kasyklose, kurio ratas didesnis už žmogų net keturis kartus! Lenktynėmis susidomėjau jau būdamas paaugliu. Sportuoti pradėjau gana vėlai, kai man buvo 18 metų. Dabar jau turiu 20 metų patirtį lenktynėse, todėl galiu jėgas išbandyti ir pačiose sudėtingiausiose Dakaro lenktynėse.
 
Kaip sekasi važinėti ne lenktynėse, bet miesto gatvėmis? Ar nekyla noras lenktyniauti?
 
Kai nebuvau lenktynininkas, maniau, kad labai gerai vairuoju. Tačiau kai pradėjau sportuoti, supratau, kad anksčiau nemokėjau važiuoti. Gatvė – ne lenktynių trasa, čia privalome būti atidūs ir važiuoti pagal kelių eismo taisykles.
 
Kada pirmą kartą sėdote prie vairo?
 
Mokytis vairuoti pradėjau dar sėdėdamas tėčiui ant kelių, visai mažas būdamas. Tai darydavome tik specialiose uždarose aikštelėse.
 
Koks buvo pirmasis Jūsų automobilis?
 
„Fitas 127“ – senukas automobiliukas. Neveikė jo starteris – įtaisas varikliui užvesti, todėl mašiną turėdavau statyti ant kalniuko, kad pastūmus būtų lengviau užvesti :)
 
Papasakokite truputį apie savo šeimą, vaikus – ką veikiate kartu, gal Jūsų sūnus sekti tėčio pėdomis?
 
Sūnui Nojui jau greitai sukaks 18 metų. Šiuo metu jis mokosi vairuoti. Jau yra išlaikęs kelių eismo taisyklių teorijos egzaminą. Nojus domisi kitomis sritimis nei lenktynės. Tikiu, kad jis bus savo srities profesionalas. Mano tėtis – žymus dirigentas, bet aš irgi netapau muziku. Dukrai Aleksandrai dar tik pusantrų metukų. Kai pradės šnekėti, mokysimės, kaip saugiai elgtis kelyje.
 
Jau ne vienus metus organizuojate „Velomaratoną“, kuriame gali dalyvauti ir vaikai. Kaip Jums kilo tokia idėja?
 
„Velomaratonas“ atsirado todėl, kad nusprendėme Lietuvai padovanoti svarbią dviračių šventę. Joje dalyvauja daugiau nei dešimt tūkstančių dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Susirenka daugiau nei tūkstantis vaikų, jiems skirtas specialus „Velomaratono“ vaikų važiavimas. Tūkstančiams šaunių šventės dalyvių suteikiame galimybę susipažinti bei pabūti kartu su šeima, draugais ar kolegomis.
 
Ko palinkėtumėte „Bitutės“ žurnalo skaitytojams?
 
Svajokite atsakingai – svajonės pildosi! :)
 
Ačiū už pokalbį.
 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?