Žiogo Olimpo stadionas

Linkiu kantrybės... Žiogo Olimpo interviu su krepšininku Donatu Motiejūnu

Turbūt beveik kiekvienas iš jūsų lankote kokį būrelį ar sporto mokyklą. Ar kada susimąstote, kad mėgstamas užsiėmimas gali tapti jūsų gyvenimo keliu, kuriame sieksite aukštumų? Garsūs ir daug pasiekę Lietuvos žmonės irgi kadaise buvo tokie, kaip jūs. Štai krepšininkas Donatas Motiejūnas nuo pat vaikystės lankė krepšinio treniruotes gimtajame Kaune, o dabar žaidžia Lietuvos rinktinėje bei stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje – NBA. Žiogui Olimpui jis papasakojo apie vaikystės svajones, sunkų darbą aikštelėje ir treniruotėse bei gyvenimą Amerikoje.

 

 

Kada ir kaip supratote, kad norite būti krepšininku?

Aš nuo pat vaikystės apie tai svajojau. Pradėjęs eiti į mokyklą, iš karto ėmiau lankyti ir sporto mokyklą. Kai mokytojai užduodavo parašyti, kuo noriu būti užaugęs, visada rašydavau, kad svajoju būti krepšininku, visiems sakydavau, kad žaisiu krepšinį, ir iš manęs juokdavosi, galvojo, kad čia tik vaikiška svajonė, kuri niekada neišsipildys. Bet aš dirbau, stengiausi ir man pavyko.

 

Kas buvo sunkiausia siekiant savo svajonės?

Sunkus kasdienis darbas. Kad ir ką dirbtum, norint ką nors pasiekti, reikia maksimaliai stengtis. Kaip kiekviename darbe, taip ir krepšinyje reikalinga drausmė – reikia dirbti, net jei ir esi labai pavargęs. Turėjau labai daug motyvacijos, niekada netrūko noro stengtis.

 

Kokie didžiausi skirtumai žaidžiant NBA lygoje ir Lietuvos rinktinėje?

Kitoks žaidimo stilius. NBA kiekvieną dieną žaidi prieš geriausius varžovus, todėl visąlaik turi būti pasiruošęs šimtu procentų, kitaip būsi pažemintas. Kiekvienoje komandoje yra žaidėjas, kuris nori prieš tave gerai sužaisti ir tave įveikti. Todėl sunkiausia būti pastoviam ir išlaikyti vienodą žaidimo lygį, nes žaidžiame 82 rungtynes per sezoną, taigi vos ne kas antrą trečią dieną – labai intensyvus ritmas ir tempas.

 

Kas įdomiausia gyvenant Amerikoje? Ar pasiilgstate Lietuvos?

Čia kitoks gyvenimo stilius. Žmonės laisvesni, lengviau bendrauja, mažiau susikaustę nei Lietuvoje. Amerikoje nuolat kas nors prieina pasišnekėti. Pradžioje buvo kultūrinis šokas, nes Lietuvoje gyvenau palyginti nedideliuose miestuose, o atvažiavau į labai didelį miestą. (Donatas žaidžia ketvirto pagal dydį JAV miesto Hiustono, kur gyvena daugiau nei du milijonai žmonių, komandoje „Rockets“.) Lietuvos, žinoma, pasiilgstu – ir anksčiau, ir dabar. Pasiilgstu šeimos, draugų, lietuviško maisto.

 

Daugelio krepšininkų svajonė – žaisti NBA. Jūs tai jau pasiekėte. Kokie tolesni tikslai ir svajonės?

Būti geriausiu žaidėju savo pozicijoje. Jeigu nori ką nors pasiekti, niekada negali galvoti, kad jau užtenka. Visada turi būti alkanas ir turėti naujų tikslų.

 

Ko palinkėtumėte „Bitutės“ skaitytojams?

Kantrybės, nes tai vienas svarbiausių dalykų, norint ką nors pasiekti gyvenime. Sunkus darbas ir kantrybė.


Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?