DJ Voro laisvalaikio tinklas

Kaukvabalio mokslinčiaus akademija: kas išrado dviratį?

Dviračio išradimas buvo be galo ilgas procesas, tiesą pasakius, vykstantis ir dabar. Tik šiuo metu dviračiai pasižymi labiau įvairiais patobulinimais, pavyzdžiui, kad būtų greitesni ir lengvesni. Prie dviračio išradimo prisidėjo daugybė žmonių. Vieni iškėlė idėjas, kiti jas tobulino. Pirmasis bandymas sukurti kažką panašaus į dviratį aptinkamas Egipto, Pompėjos ir Babilonijos paveiksluose. Leonardas da Vinčis savo piešiniuose taip pat paliko panašios į dviratį transporto priemonės brėžinius.
 
Kartą, XIX a. pradžioje, toks girininkas ir baronas Karlas fon Draizas užsikerioblino ant žaislinio vežimėlio. Kam jis tai darė, nelabai žinoma, turbūt bandė pajuokauti, tačiau tada jam ir gimė dviračio idėja. Tad 1817 metų liepos 12 dieną jis pademonstravo savo išradimą – pirmąjį dviratį. Tiesą pasakius, jis tada nesivadino dviračiu, jį vadino velocipedu. Pirmoji kelionė dviračiu truko kiek ilgiau nei valandą ir per tą laiką buvo nuvažiuota maždaug 15 kilometrų. Šis dviratis neturėjo pedalų – jie buvo pridėti tik 1853 metais. Tau, žinoma, įdomu, kokiu būdu tuo dviračiu buvo važiuojama? Ogi labai paprastai. Dviratininkas apžergdavo savo transporto priemonę ir sėdėdamas ant balno spirdavosi kojomis, panašiai kaip tu spiriesi paspirtuku.
 
<...> 
 
Atsakymų į kitus įdomius klausimus ieškokite Bitutės žurnale!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?