Tėveliams

Atostogos nacionaliniame parke

Nors su žiema ką tik atsisveikinome ir aktyvų poilsį daugelis dar įsivaizduojame tik su slidėmis ar rogutėmis, Bitutė kviečia nusikelti į šiltesnį metų laiką ir pakeliauti po parką. O tiksliau, po seniausią ir vieną didžiausių parkų pasaulyje – JAV esantį Jeloustono (Yellowstone) nacionalinį parką. 
 
Šio parko teritorija tokia didelė, kad jis išsidėstęs net per tris valstijas – Vajomingą, Montaną ir Aidahą. Nenuostabu, kad tokiame dideliame parke galima pamatyti įvairių gamtos reiškinių ir čia praleisti visas atostogas – parke yra miškų, kalnų, upių ir slėnių, geizerių ir karštųjų versmių. Ir tai dar ne viskas – čia galima sutikti įvairiausių gyvūnų, tarp jų – ir nedaug kur gyvenančių bizonų, o be to, Kalėdos parke švenčiamos du kartus.
 
 
Nors visai netoli plyti didžiulės dykumos ir lygumos, šis parkas turtingas upių ir kalnų bei slėnių, kurie puikiai tinka atostogoms su šeima – čia galima atvažiuoti tiek pačiam su mašina ar dviračiu, tiek su ekskursijų autobusu. Įsikurti parke galima taip pat kaip nori: yra keletas kempingų palapinėms, o mažiau gamtą mylintiems yra ir patogių viešbučių. Parke yra daug nuorodų ir informacinių ženklų, tad keliaudamas tik su savo šeima ar draugais tikrai nepasiklysi. Važiuoti automobiliu labai patogu, visi populiariausi objektai išsidėstę netoli pagrindinio asfaltuoto kelio, paeiti reikia dažniausiai vos 5 ar 10 minučių, tačiau jei nori daugiau pamatyti ir tuo pačiu pasportuoti, parke nemažai ir pėsčiųjų takų, kur galima išeiti ir į ne vienos dienos žygį. Tiesa, taip keliaujant reikia pasisaugoti laukinių žvėrių: nors meškiukai atrodo labai gražūs ir mieli, kartais jie gali būti žmonėms gana pavojingi. Dar galima sutikti draugiškų voveryčių, kurių negalima šerti, tačiau jos laksto čia gana apkūnios, matyt, turistai jas labai myli.
 
 
<...>
 
Visą tekstą rasite naujausiame žurnalo Bitutė numeryje, kurį jau galima įsigyti prekybos vietose!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?