Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

  • Titulinis
  • Boružės Septyntaškės ir Peliuko nuotykiai

Popiežiaus Pranciškaus mėgstamiausias desertas

Atėjus rudeniui, vakarai tamsėja, o ilgiau būdamas namie su šeima vis dažniau nori šiltos arbatos ar kakavos, žaidi stalo žaidimus ar skaitai knygą, ar ne? O kad ir namie būtų smagu, dažnai pasilepini ir kokiu saldėsiu? Jei nori kažko ypatingo, Bitutė šį kartą siūlo paragauti popiežiaus Pranciškaus mėgstamiausio karamelinio deserto, kuris itališkai vadinasi Dulce le leche (išvertus į lietuvių kalbą, tai reiškia tiesiog „saldus pienas“; šis desertas labai panašus į parduotuvėje perkamą sutirštintą pieną, tik daug skanesnis).

Dulce de leche pasigaminti nėra labai lengva, tad pasikviesk į pagalbą mamą, tėtį, vyresnį brolį arba sesę ir kartu keliaukite į virtuvę!

Reikės:

• 1 litro pieno;
• 300 g cukraus;
• 1 vanilės ankšties (gali naudoti ir vanilinį cukrų); • trupučio sodos (1/4 arbatinio šaukštelio).

Gaminimas:

Pieną supilti į puodą ir šiek tiek pakaitinti ant mažos ugnies. Jam sušilus, lėtai supilti cukrų nuolat maišant mediniu šaukštu. Išmaišius, įdėti vanilės ankštį, o kai pienas užvirs, įberti žiupsnelį sodos. Tuomet sumažinti ugnį ir ilgai maišyti, kol masė pasidarys tiršta – tai gali užtrukti apie pusvalandį. Sutirštėjus pienui, vanilės ankštį reikia išimti, o karamelę patraukti nuo ugnies ir palikti, kad atvėstų. Dar karštą karamelę galima supilstyti į atskirus indelius kiekvienam šeimos nariui, o skanauti reikia jau atvėsusią!

 
O jeigu nori dalyvauti šv. Mišiose, kurioms vadovaus popiežius, turi su tėveliais užsiregistruoti internetu - https://popieziausvizitas.lt/programa/susitikimu- vietos/

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?