DJ Voro laisvalaikio tinklas

Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija

Kiek galaktikų yra visatoje?
 
Tiesą pasakius, tikslaus skaičiaus niekas nežino, nes nėra nustatyta, kokio dydžio yra visata. Tačiau mums žinomoje (t.y. stebimoje) visatos dalyje yra... Trumpam stabtelėkime, nes turime susivokti, kokiais dideliais skaičiais viskas bus nusakyta.
 
Mums bus reikalingas skaičius, vadinamas milijardu. Tai labai didelis skaičius, kuris užrašomas taip: 1 000 000 000. Dabar, kad suvoktume, koks tai didelis skaičius, palyginkime: visoje Lietuvoje gyvena apie tris milijonus gyventojų (tai rašoma taip: 3 000 000), vadinasi, milijardą sudarys 333 Lietuvos, prie kurių dar galima pridėti Vilnių arba Kauną. 
 
Tai kiek gi stebimoje visatoje yra galaktikų? Nei daug, nei mažai – tik 120 milijardų. Tai būtų maždaug 40 000 (t.y. keturiasdešimt tūkstančių) Lietuvų. Sakai, mažoka? Tada pagalvok, kiek stebimoje visatoje yra žvaigždžių.  O jų išties daug – galaktikoje gali būti nuo 10 milijonų iki trilijono žvaigždžių. Trilijonas – tai dar vienas baisiai didelis skaičius, atrodantis taip: 1 000 000 000 000. Dabar pabandyk savarankiškai padauginti šį skaičių iš galaktikų skaičiaus ir sužinosi, kiek maždaug žvaigždžių yra stebimoje visatoje. O jei dar neužkaito galva, pabandyk suskaičiuoti, kiek Lietuvų toks skaičius apimtų (tam galutinį žvaigždžių skaičių padalink iš Lietuvos gyventojų skaičiaus). 
 
<...>
 
Visus Kaukvabalio Mokslinčiaus atsakymus rasi Bitutės žurnale!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?