Žiogo Olimpo stadionas

Justės draugystė su žirgais prasidėjo nuo pažinties su Šreku

Kaip sekasi vasaroti? Turbūt jau džiaugiesi vasaros atostogomis pas močiutę kaime ar su tėvais prie jūros, linksmai leidi laiką su draugais stovyklose ar tiesiog poilsiauji namie ir skaitai knygas, kurio patinka labiau nei mokyklos vadovėliai? Vasara šiemet iš tiesų šilta ir puiki ir dar visai nemažai jos liko. Bitutė šią vasarą taip pat laiko veltui neleido ir jau spėjo susirasti naujų draugų, viena iš jų — dešimtmetė Justė Gurauskaitė, kuri vasarą ne tik atostogauja, bet ir tobulina jojimo įgūdžius. 
 
Kaip Justės gyvenime atsirado žirgai? 
 
Su žirgais Justė draugauja jau antri metai. Viskas prasidėjo per 9-ąjį gimtadienį, į kurį mergaitės teta atvedė ponį vardu Šrekas. Nors Šrekas ir nebuvo pats draugiškiausias ponis - bandė kandžiotis (Justė mano, jog kanda jis todėl, kad nemėgsta kaip jį puošia šventėms - įriša rausvą kaspinėlį ir dar blizgučių, o jis juk ne mergaitė!), tačiau Justei jis iš karto labai patiko. Tėveliams nuvedus į žirgyną ir išbandžius jojimą ant pradžioje ant ponių, vėliau ir ant didelių žirgų, Justei ši veikla patiko vis labiau. Dabar Justė lanko jojimo klubą Ant balto žirgo, jodinėja net keletu žirgų. 
Jojimo pamokos jailabai įdomios, ten Justė daro įvairius pratimus, pavyzdžiui, joja ištiesusi abi rankas į šonus — turi įsivaizduoti, kad abejose rankose laiko po arbatos puodelį ir jos neišpilti), joja sėdėdama šonu arba nusisukusi nugara. Kartą net jojo atsistojusi!
Mokydamiesi joti vaikai mokosi ir draugauti su žirgais, juos prižiūrėti — treniruočių metu žirgus glosto, šukuoja, maitina ir net valo kanopas — viską reikia išmokti pačiam, kad žirgas prie tavęs priprastų ir būtų draugiškas. Po treniruotės Justė žirgą visada apkabina, jam padėkoja. Taip pat Justė svajoja kada nors su savo žirgu dalyvauti varžybose. Savo žirgo mergaitė dar neturi, namuose augina katę ir degu Bet gal kada nors.. :) 
 
<...> visą Justės istoriją rasi liepos-rugpjūčio Bitutės žurnale, kurį jau gali įsigyti prekybos vietose!
 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?