Bitutės svečiai

Matas – ypatingas berniukas

Matas– ypatingas berniukas. Jis turi autizmo sindromą ir yra kitoks negu visi vaikai. Tačiau kad ir kokia jo diagnozė, Matas yra labai šaunus ir smagus vaikas. Jis mokosi Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos trečiojoje b klasėje.
 
Bitutę Matas savo namuose priėmė labai svetingai. Pavaišino savo ir pusantrų metų jaunesnės sesės Onytės pagamintais šokoladiniais saldainiais. Dar Matas pagamino ir pavaišino Bitutę patiekalu, kurį vadina „Kačiuko akimi“, t. y. kepta duona su kiaušiniu viduje. Buvo labai skanu! 
 
 
Nors Matas dabar puikiai kalba ir bendrauja, kalbėti jis išmoko tik sulaukęs ketverių metų. Mokyklą Matas pradėjo lankyti kiek vėliau nei kiti vaikai – aštuonerių. Kai dvimečiam berniukui buvo diagnozuotas autizmas, mama Dalia, tėtis Tadas ir sesutė Onytė nepasidavė ir įdėjo itin daug pastangų, kad Matas pradėtų kalbėti. Jiems labai padėjo tikėjimas Dievu ir tikintys draugai. Tad su Aukščiausiojo pagalba Matas pradėjo kalbėti ir išmoko daug dalykų, reikalingų kiekvienam vaikui.
 
Autizmas kamuoja maždaug vieną procentą pasaulio žmonių. Kas ketvirtas autistukas taip ir nepradeda kalbėti. 
 
Kas Matui labiausiai patinka mokykloje?
Mama Dalia: Kai Matas pradėjo lankyti mokyklą, jam labiausiai patiko, kad joje yra valgykla ir jis gali pats visko nusipirkti. Pamačiau, kad jam labai patinka matematika, jis moka puikiai skaičiuoti pinigus.
Matas: Man patinka matematika ir ypač spręsti įvairius testus. Labai laukiu egzaminų. Dar mėgstu anglų kalbos pamokas. Myliu savo mokytoją Audronę Antanaitienę ir linkiu, kad ji būtų laiminga!
 
Matai, ar mėgsti dirbti su kompiuteriu?
Matas: Taip. Mėgstu filmuoti ir dėti filmukus į youtube kanalą. Esu yotuberis. Taip pat man labai patiko „Robotikos“ stovyklose. Ten man buvo įdomu programuoti, padaryti mechaninę katapultą, karvių melžimo aparatą.
 
 
<...>
 
Visą straipsnį skaiyk Bitutės žurnale!

Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?