Žiogo Olimpo stadionas

Ralio čempionas Dominykas Butvilas – apie mašinas ir ne tik

Dominykas Butvilas – lenktynininkas, dukart Lietuvos ralio čempionas, Lenkijos čempionato antrosios vietos laimėtojas ir vienas iš nedaugelio lietuvių, dalyvavusių Europos ralio čempionate bei laimėjęs vieną jo etapų.
 
 
Vairuoja nuo dešimties metų
 
Taip gerai Dominykui sekasi turbūt todėl, kad prie tikro automobilio vairo jis sėdo vos dešimties metų. Kaip pats sako, nuo mažų dienų norėjo vairuoti viską, kas tik važiuoja. Pradėjo, žinoma, nuo triratuko, bet per visą karjerą yra vairavęs ir sunkvežimį, ir motociklą. Ateityje Dominykas dar norėtų pavairuoti troleibusą bei išmokti pilotuoti malūnsparnį. Troleibuso vairuotoju vienas žymiausių Lietuvos ralio lenktynininkų turbūt jau netaps, bet prie malūnsparnio vairo jį pamatyti tikrai nebūtų keista, ar ne?
Už galimybę siekti lenktynininko karjeros Dominykas dėkoja pirmiausia savo tėveliams, kurie jį nuo pat mažens skatino siekti savo tikslo ir tobulinti vairavimo įgūdžius. Tėtis buvo ir pirmasis lenktynininko šturmanas. Domui, kaip ir kiekvienam vaikui, buvo labai svarbu, kad pamatę jo pomėgius ir talentus, tėvai leistų save toje srityje išbandyti. Gali būti, kad vaikas turi talentą pomėgiui, kuris jį taip traukia. Vaikui labai svarbus tėvų palaikymas – supratimas, paskatinimas, konkreti pagalba. Juk mažas vaikas negali pats nuvažiuoti į treniruotes, dažnai neturi ir pomėgiui reikalingų pinigų. Be to, gali nusivilti po pirmos nesėkmės ir viską mesti.
 
Svarbu suderinti mokslus su pomėgiais
 
Vaikystėje Dominykas buvo aktyvus ne tik automobilių sporte. Jis dar lankė karatė, žaidė lauko tenisą. Tačiau niekas nepatiko taip, kaip lenktyniavimas. Pradėjęs vairuoti būsimas ralio čempionas turėjo labai gerus trenerius. Jie rūpinosi ne tik berniuko tobulėjimu sporte, bet ir mokslais. Treneriai neleido pamiršti, kad svarbiausia yra mokykla, nes lenktynininku gali visą gyvenimą ir nebūti, o pagrindą, kurį gauname mokykloje, turėti svarbu. Tad kad ir kokia veikla užsiimtum, svarbiausia spėti suderinti pamokas su visais pomėgiais ir būreliais. Problemų nei mokykloje, nei su tėveliais Dominykas neturėjo – jam gerai sekėsi mokytis, sutarti su šeimos nariais, tad tėveliai noriai išleisdavo į visas treniruotes ir varžybas, padėdavo ruoštis. Tiek daug veiklos vaikystėje išmokė jaunąjį lenktynininką planuoti savo laiką ir stengtis viską atlikti kuo geriau.
 
 
Visą straipsnį skaityk Bitutės žurnale!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?