Bitutės svečiai

Vaikų įspūdžiai iš piligriminės kelionės į Fatimą

Po kelionės bandėme su vaikais atsakyti sau į klausimą, kas yra piligriminė kelionė? Sunkiai sekėsi suformuluoti, bet išsiaiškinome, kad tai ne tik keliavimas,  bet ir malda, susikaupimas, mąstymas. 
 
Mūsų šeimai tai ne pirma piligriminė kelionė. Lygiai prieš metus savarankiškai keliavome į Šventąją Žemę – į Izraelį. Tačiau šį kartą viskas buvo kitaip, nes ypatingas jausmas būti būryje lietuvių. Kelionėje Lietuva atrodė dar arčiau, nei būnant fiziškai Lietuvoje. Gal todėl, kad visų mintys buvo nukreiptos ne tik į asmenines intencijas, bet ir už Lietuvą. Mums labai patiko, kad tėtis pasiėmė Lietuvos vėliavą. Daug žmonių dėkojo, kad nepasivarginome jos atsivežti. Tėtis visiems pasakojo, kaip sugalvojo sulankstomą vėliavos kotą – tai paprasčiausia meškerė. 
 
 
Pamatėme Porto miestą su labai aukštu tiltu, Bataljos vienuolyną, lankėmės Nazarė miestelyje Atlanto vandenyno pakrantėje. Gaila, dėl bangų dydžio griežti prižiūrėtojai neleido maudytis, bet vien tik pasigrožėti įspūdingomis bangomis buvo labai įdomu. 
 
Fatimoje labai patiko eiti Kryžiaus kelią, nes ėjome per alyvmedžių laukus. Kartu ir meldėmės, ir bendravome. Gerai, kad kartu su mumis ėjo vyskupas Darius, jis įdomiai ir linksmai bendrauja. Dar labai įdomu buvo pamatyti kaimelį – Mariją regėjusių piemenėlių namus. Jie gyveno prieš šimtą metų mažuose nameliuose, nedideliuose kambarėliuose, turėjo tvartelį avims auginti. 
 
 
Rožinio malda prie Apreiškimo koplyčios buvo įspūdinga, nes vienu metu meldėsi tūkstančiai žmonių. Ten buvo ne tik lietuvių, todėl vienu metu tą pačią maldą visi meldėsi savomis kalbomis: ispanų, lenkų, kroatų, vokiečių, anglų, slovakų. Labai gražu, kai visa aikštė žmonių gieda su žvakėmis rankose ir per priegiesmį iškelia jas Marijai į dangų.
 
Labai didelį įspūdį paliko pagrindinė – Lietuvos diena sekmadienį, kai lietuvių Mišios buvo aukojamos Bazilikoje, kurioje telpa 10 000 žmonių. Tiek daug lietuvių kunigų vienoje vietoje dar neteko matyti.
 
Paskutinę kelionės dieną atvykome į Ispaniją, į Santjago de Kompostelos miestą, kur palaidotas apaštalas Jokūbas. Didžiausias įspūdis – pamatyti tikrą piligrimą Santjago aikštėje. Matėsi, kad jis ėjo su rimta intencija, nes atėjęs verkė, meldėsi, bučiavo žemę. Taip sužinojome, ką reiškia žodis INTENCIJA. Gal jis ėjo dėl Dievo, gal dėl savo šeimos, gal dėl kažkokio kito savo didelio rūpesčio ar nelaimės. Vieni piligrimai  buvo sutikti šeimos, jie buvo laimingi visi kartu susitikę. Kiti atėjo vieni ir niekas jų nepasitiko, niekas nesidžiaugė. Truputį gaila buvo matyti, kad jie vieni.  
 
Kelionė labai patiko, ypač todėl, kad buvo ir kitų vaikų. Visuomet smagiau, kai aplink ir bendraamžiai, ir dar bendraminčiai.
 
Matas (15 m.), Anastasija (13 m.), Viktorija (11 m.), Jonas (10 m.), Gabrielė (9 m.)
 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?