Žiogo Olimpo stadionas

Deividas šachmatų pasaulyje

Antroje klasėje Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje besimokantis Deividas Malinauskas jau antrus metus mokykloje lanko šachmatų būrelį. Pirmoje klasėje jis iškovojo antrą vietą tarp visų Vilniaus mokyklų pirmokų. Tad susitikome su Deividu ir jo mama Daiva iš karto po šachmatų būrelio, aplankėme šachmatų mokytoją Eglę ir pasikalbėjome apie šį įdomų bei sudėtingą žaidimą.
 
Kaip Deividui sekasi šachmatų būrelis?
 
Mokytoja Eglė: Deividas visada ateina čia geros nuo- taikos. Man patinka, kad jis yra draugiškas, pozityvus. Jei žaidimą pralaimi, niekada per daug neišgyvena. O kai laimi, džiaugiasi taip pat, kaip ir visi vaikai. Būrelyje yra ir vaikų, kurie niekaip negali susitaikyti su pralaimėjimu.
 
Deividas: Aš paprastai labai stipriai nenusimenu ir neverkiu, bet mano draugas kartą labai nusiminė, kai aš jį aplošiau.
 
Mama Daiva: Lietuvos šachmatų čempionas yra sakęs, kad jei vaikas pralaimėjęs apsiverkia, vadinasi, šachmatai jam labai rūpi. 
 
Ar vaikai pamoko, kaip žaisti šachmatais, ir savo šeimos narius?
 
Deividas: Aš mokau savo mamą. Dažniausiai prieš ją laimiu. Man patinka žaisti ir su tėčiu, bet prieš tėtį esu laimėjęs kol kas tik vieną kartą.
 
Mama Daiva: Anksčiau iš viso nesuprasdavau šachmatų esmės. Mokėjau žaisti tik šaškėmis. Bet kai Deividas pradėjo lankyti šachmatų būrelį, pradėjo mokyti ir mane. Ėmė aiškėti šio žaidimo esmė ir pasidarė įdomu. Deividas dažniausiai iš karto mato, kur kas yra ir kokį ėjimą daryti. Man dar iki tokio gero žaidimo toli. 
 
Deividai, ar esi dalyvavęs šachmatų varžybose?
 
Deividas: Taip. Pirmoje klasėje dalyvavau trijuose turnyruose. Patį pirmą kartą dalyvaudamas laimėjau antrą vietą tarp Vilniaus miesto mokyklų pirmokų. Tada gavau medalį ir diplomą. Juos pasikabinau prie lovos.

Ar šachmatai – labai sudėtingas žaidimas?

Mokytoja: Taip, tikrai sudėtingas, nes jame yra labai daug gudrybių. Pirmokai būrelyje mokosi žaidimo pagrindų, o antroje klasėje – įvairių gudrybių. Šis žaidimas lavina ir kantrybę, ir vaizduotę, ir gudrumą, nes reikia numatyti keletą ėjimų į priekį.

Deividas: Man dar patinka spręsti šachmatų uždavinius. Mokytoja duoda schemą ir reikia pagalvoti, kaip dviem ėjimais padaryti šachą ar matą. Žaidžiant žaidimą, kai ateina laikas daryti ėjimą, reikia pagalvoti maždaug apie trisdešimt sekundžių ir tada daryti ėjimą.

Mokytoja: Taip, trisdešimt sekundžių yra ge- riausias laikas. Nes jei vaikas pagalvoja tik tris sekundes ir padaro vieną ėjimą greitai, padaro daug klaidų. 

Visą straipsnį apie Deivydą skaityk Bitutės žurnale!


Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?