Naujienos

Lapkričio–gruodžio „Bitutėje“ – apie adventą ir meilę Lietuvai

Štai ir atėjo rudens pabaiga, žemėje pradeda viešpatauti žiema. Kai paspaudžia šaltis, o už lango pučia vėjai ar žaidžia šlapios snaigės, daugiau laiko praleidžiame namie. Kad tas laikas būtų kuo jaukesnis, į pagalbą atkeliauja naujas žurnalo „Bitutė“ numeris. Šiame numeryje jus pralinksmins ir sušildys įdomios užduotys, konkursai, juokai, kryžiažodžiai, Peliuko nuotykiai, saldūs receptai, vaikų įspūdžiai iš piligriminės kelionės į Fatimą, pasaka apie Spinčių, kurio namuose nuo burbėjimo užaugo didelis Burbos kalnas.

Šį kartą žurnale kalbiname antroką Deividą, puikiai išmanantį šachmatų gudrybes, Skruzdėlytė Greitutė pristato tris naujas knygeles apie neįprastus draugus. Taip pat kartu su trimis pirmą klasę lankančiomis mergaitėmis siūlome pasivaikščioti po Vilniaus lėlių teatro „Lėlė“ užkulisius ir muziejų bei sužinoti daug įdomybių apie teatro lėles, jų tipus ir istoriją.

Mūsų šaliai pradėjus švęsti savo šimto metų valstybės jubiliejų, žurnale Bitutė sužinosi, kodėl žymūs žmonės, apkeliavę daugybę kraštų, taip stipriai myli Lietuvą. Muzikantas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis pasakoja, kad važinėdamas po pasaulį suprato, jog tik savo šalyje geriausiai supranta žmones ir jie geriausiai supranta jį. Aktorė Dalia Michelevičiūtė prisipažįsta, kad be meilės savo šaliai viena jos pusė būtų visiškai bespalvė, prėska ir blanki. Gamtininkas ir fotografas Marius Čepulis prisipažįsta, kad dar nerado nė vienos šalies, kuri prilygtų Lietuvai. Anot jo, niekur nėra tokių miškų, ežerų, upių ir pelkių. Niekur nėra tokio kvapo ir tokių garsų kaip Lietuvoje.

O ar žinote, kada buvo sukurta kramtomoji guma, iš kur atsirado neįprastas žodis „bagas“, ir ar tikrai Bermudų trikampyje dingsta lėktuvai ir laivai? Jei ne, tuomet atsiverskite Kaukvabalio Mokslinčiaus puslapį ir sužinokite.

Į vaikų klausimus kaip visada atsako ir kunigas Antanas Saulaitis. Šį kartą vaikų klausimai susiję su šv. Kalėdomis, kurias netrukus švęsime. Vaikai teiraujasi, ar Kalėdų Senelis turi žaislų fabriką, ar jis gali matyti per sienas? O štai Gabija klausia, kas yra adventas ir kodėl jo reikia?

„Adventu, Gabija, vadiname džiaugsmingo laukimo metą ir keturias savaites girdime skaitinius, kaip Dievas žmoniją ruošė priimti Jėzų, – taip į Gabijos klausimą atsako kunigas. – Mes irgi ruošiamės švęsti Dievo sūnaus atėjimą tada ir šiandien. Adventas – tinkamas metas pagaminti kalėdinių dovanėlių, sušelpti vargstančius, pradžiuginti vienišus.“

Kadangi adventas trunka keturias savaites, žurnalas „Bitutė“ skuba tau į pagalbą, kad šį laiką praleistum kuo gražiau ir prasmingiau ir Kalėdų laukimas virstų linksmu žaidimu. Žurnale rasi advento kalendorių su kiekvienai advento dienai skirtomis užduotėlėmis. Išsikirpk jas, pagal trafaretą pasigamink namelius ir pradėk pirmąją advento dieną kartu su „Bitutės“ žurnalu.

Gražios tau žiemos pradžios, džiugių šv. Kalėdų! Iki susitikimo Naujaisiais Viešpaties metais!

Tavo BitutėKontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?