Tėveliams

Į klausimus atsako psichologė Alma Želvienė

Šiek tiek nerimauju ir bijau eiti į mokyklą. Bijau nepritapti mokykloje, blogai jaustis klasėje tarp klasiokų. Bijau būti atstumta, kad netapčiau apkalbų ir patyčių objektu. Kaip tą baimę nugalėti? Ką su ja daryti? Kam geriausiai pasipasakoti? Laura, 11 metų

 

Labas, Laura,

Tavo nerimas artėjant naujiems mokslo metams visiškai suprantamas ir normalus, ypač jei laukia susitikimas su nepažįstamais bendraklasiais. Dažnai vaikai nerimauja, nes nežino, ko laukti, kaip viskas vyks. Tą nerimą išgyvename ir mes, suaugusieji, laukdami prasidedant kažko naujo ir nežinomo. 

Siūlau pagalvoti ir pasvajoti, kaip viskas galėtų būti, jei būtų taip, kaip tau norisi: kaip jaustumeisi atėjusi į mokyklą, su kuo pirmiausia pasikalbėtum, įsivaizduok, kaip tave užkalbina vaikai. Pagalvok, apie ką norėtum kalbėtis su naujaisiais draugais, ką galėtum apie save papasakoti, gal tavo vasara buvo įdomi, gal patyrei kažką įsimintino, perskaitei įdomią knygą ar matei puikų filmą, gal turi pomėgių, apie kuriuos gali papasakoti.

Žinok, taip pat nerimauja ir kiti klasės draugai, su kuriais susitiksi, nes ir jie nežino, kaip seksis ir kaip viskas vyks. Paprastai klasės auklėtoja laukia jūsų susirenkančių, ji būna paruošusi įdomių veiklų ir žaidimų, kad geriau susipažintumėte. Labai svarbu, kad neskubėtum ir suprastum, kad vieni prie kitų jūs klasėje priprasite ir susidraugausite, tik tam reikės laiko.

Kaip jautiesi, visada gali papasakoti žmonėms, kuriais pasitiki. Gal tai tėvai ar vienas jų, gal klasės auklėtoja, gal mokyklos psichologas, gal teta ar seneliai. Pasikalbėk su draugėmis ir paklausk, kaip jos jaučiasi artėjant mokslo metams.

Net jei prasidėjus mokslo metams kils sunkumų, žinok, kad jie įveikiami, tik reikia ieškoti pagalbos, papasakoti apie savo sunkumus tėvams ar žmonėms, kuriais pasitiki mokykloje.

 


Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?