Tėveliams

Gegužės - birželio „Bitutės“ numeryje - ištikimybė Dievui ir drąsa daryti tai, kas brangiausia  

Mielas bičiuli,
 
Pagaliau sulaukėme tikros šilumos! Pagaliau aplink viskas žydi, skleidžiasi, kvepia! Pagaliau galime bėgti į kiemą ir vakarus leisti su draugais lauke! O gal jau matei ir bičių, dūzgiančių ir besidžiaugiančių nektaro pilnais žiedais?!
 
Tokį pat spalvingą kaip pavasaris ir smagų kaip vasara žurnaliuką „Bitutė“ gali rasti spaudos kioskuose ar prekybos centruose. Šį kartą nuo viršelio tau šypsosi dvylikos metų Laura, kuri taip pat yra labai spalvinga ir linksma mergaitė. Ji atiduoda daug širdies ir pastangų tam, ką daro. Ar tai būtų jojimas žirgais, ar plaukimas, bėgimas, fechtavimasis, ar šaudymo rungtis, Laura viską stengiasi atlikti kruopščiai ir iki galo. Nustebote, kad mergaitė moka fechtuotis ir šaudyti? Tiesą sakant, Bitutę taip pat tai nustebino. Tačiau Lauros šeima tuo visai nesistebi ir džiaugiasi mergaitės aistra penkiakovės sporto šakai. Penkiakovė – tai labai neįprasta sporto šaka, nes ji susideda iš penkių atskirų rungčių. Ir visas jas reikia įvaldyti bei atlikti vienodai gerai. Laura vadovaujasi principu, kad nieko nėra neįmanoma. Turi ir kitą mėgstamą posakį: „Kas kitas, jei ne aš.“ Tad jei suabejojai, ar tikrai gali daryti tai, ko labai nori tavo širdelė, prisimink Lauros optimizmą ir pasakyk sau: „Kas kitas, jei ne aš!”
 
Naujame „Bitutės“ numeryje rasi ir labai gražią pasaką, pavadinimu „Saga“, kurioje pasakojama apie netikėtą senyvo žmogaus ir sagos, iškritusios iš angelo apsiausto, draugystę. Taip pat sužinosi daug dalykų apie pačią istorijos autorę, vaikams kuriančią rašytoją Iloną Ežerinytę. Paklausta, kurį iš vaikams skirtų knygų veikėjų labiausiai norėtų susitikti, Ilona Ežerinytė atsako: „Norėčiau sutikti Anderseno Mergaitę su degtukais ir ją išgelbėti. Nes labai liūdna, kai vaikas – tegul ir pasakoje – turi mirti. O dar susitikusi Bjaurųjį Ančiuką iškart viską jam supasakočiau – na, kad jis iš gulbės kiaušinio ir kad viskas bus gerai – nes jis kentėjo visą vaikystę ir paauglystę tikėdamas tuo, ką apie jį sakė kiti.“ O juk žinome, kad iš Bjauriojo Ančiuko užaugo nuostabaus grožio gulbė!
 
Šiame „Bitutės“ numeryje laukia ir visiškai nauja skiltis „Rask“. Joje rasite dar nematytų ir labai įdomių užduotėlių, kurias išsprendę ir atsiuntę redakcijai, galite laimėti smagių prizų. O svarbiausia, kad jas spręsdami gerai patreniruosite savo galvelę ir tapsite dar gudresnis.
 
Žurnale publikuojame ir vaikų piešinius tema „Mano šeima“. Vaikai, jūsų piešiniai tik dar kartą parodo, kokiose įdomiose, gražiose ir skirtingose šeimose jūs augate. Labai džiaugiamės kiekvieno vaiko piešiniu. O šįkart „Bitutė“ skelbia piešinių konkursą „Mano Lietuva.“ Laukiame piešinių, kuriuose galite nupiešti, kuo ypatinga jums atrodo mūsų šalis, arba kokiose Lietuvos vietose jums buvo smagiausia, įdomiausia ar įsimintiniausia.
 
„Bitutė“ negalėjo praleisti ir visai Lietuvai labai svarbaus įvykio, kuris įvyks birželio 25 dieną, 14 val. Vilniaus Katedros aikštėje. Šią dieną mes visi galime būti nuostabaus istorinio įvykio liudininkais – lietuvis kankinys Teofilius Matulionis bus paskelbtas palaimintuoju! Kankiniu jis vadinamas todėl, kad net šešiolika metų buvo kankinamas kalėjimuose ir lageriuose dėl vertybių, kurioms liko ištikimas iki gyvenimo pabaigos. Teofilius Matulionis buvo kunigas, vėliau tapo vyskupu. Jis gyveno labai sudėtingu laiku, kai mūsų šalis buvo okupuota rusų valdžios. Okupantai draudė kunigams švęsti šv. Mišias, vykdyti kokias nors veiklas savo bažnyčioje ar parapijoje, bažnyčias uždarinėjo, o visą jų turtą bandė atimti. Bet nemažai kunigų šitiems draudimams priešinosi. Tam priešinosi ir Teofilius. Kunigai slapčia mokė katekizmo suaugusiuosius ir vaikus, o religines apeigas atlikdavo namuose. Žinodamas, jog jo laukia griežta bausmė, Teofilius Matulionis vis tiek rūpinosi tikinčiaisiais Lietuvoje. Jis galėjo išvykti į užsienį ir ten saugiai gyventi, bet nepaliko savo žmonių Lietuvoje ir kartu su jais kentė baisią priespaudą. Jis kalėjo įvairiose vietose – Maskvoje, Leningrade, Solovkų salose prie Baltosios jūros, Petrapilyje ir kitur. Solovkų salose gyvenimo sąlygos buvo ypač sunkios, nes kaliniai per pelkes tiesė kelius. Žiema tose salose trunka šešis mėnesius. Kiekvieną dieną kaliniai tempdavo medžius iš pelkių ir ant pečių gabeno iš miško žemes. Jeigu nepadarydavo nustatytos normos, vakare negaudavo riekelės duonos. Kasdien reikėdavo nugrįsti 50 metrų kelio: prikirsti šakų, jas pakloti ir apiberti žemėmis, kurių miške labai sunku prikasti. Teofiliui teko ir iš vandens atplukdytus rąstus vilkti iš jūros į krantą ir tempti juos tris kilometrus. Bet net visi šie išbandymai Teofilio Matulionio neišgąsdino ir nepalaužė jo tikėjimo, jo troškimo daryti viską, kas įmanoma, kad padėtų kitiems ir išsaugotų tikėjimą ir laisvę Lietuvoje. Tad įsidėmėkite labai svarbią datą ir birželio 25 dieną 14 valandą atvykite su tėveliais į Vilniaus Katedros aikštę! Žurnale rasite ir įdomių užduočių, kurias atlikę dar daugiau sužinosite apie šį ypatingą žmogų.
 
Tad kviečiame jus, mieli vaikai ir tėveliai, įsigyti žurnalą „Bitutė“ ir smagiai bei turiningai praleisti savo laiką. Juo labiau kad su jumis susitikti ir jums padėti atrasti daug naujų dalykų labai nori ne tik Bitutė, bet ir Kaukvabalis Mokslinčius, Žiogas Olimpas, Skruzdėlytė Greitutė, Vabalas Elniaragis, Boružė Septyntaškė, kunigas Antanas Saulaitis, gamtininkas Selemonas Paltanavičius ir kiti. Smagios jums vasaros pradžios!

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?