DJ Voro laisvalaikio tinklas

Rimas Šapauskas apie muziką ir tikėjimą

DJ Voras jau seniai norėjo susitikti su savo kolega didžėjumi Rimu Šapausku, dažnai grojančiu įvairiose šventėse ir renginiuose. Nors Rimą daugelis pažįsta kaip garsų radijo ir televizijos laidų vedėją, aktorių, vaidinusį legendinį Budulį, o dabar vaidinantį peliuką Mauzerį „Dviračio žiniose“, tačiau pagrindinis Rimo darbas dabar yra būtent didžėjavimas.
 
Rimai, žinau, kad be visų minėtų užsiėmimų Jūs dar įgarsinate visiems gerai žinomo filmuko „Ledynmetis“ herojų mamutą. Kaip sugalvojote tapti įgarsintoju?
 
Kartą keli vyrai iš firmos „Garso architektūra“ pasiteiravo, ar nenorėčiau įgarsinti mamuto, nes kalbu panašiai kaip mamutas, t. y. per nosį. Aš sutikau. Įrašėme mano balso pavyzdį ir jį išsiuntėme į Ameriką. Ten specialistai įvertino ir pasakė, kad tinku įgarsinti mamutą. Ir pridūrė: „Gyvenk dar keturiasdešimt metų, nes tą mamutą reikės vis naujose serijose įgarsinti.“ (juokiasi)
 
 
 
Kaip vyksta įgarsintojo darbas?
 
Labai paprastai. Paimi filmuko fragmentą. Paklausai, kaip jis skamba angliškai. Paskui pažiūri, kaip išversta lietuviškai, ir tada ieškai aukso vidurio. Stovi prieš televizorių, ir per mikrofoną garsini savo personažą.
 
Ar toks darbas smagus?
 
Taip. Ir vaikai gali tą patį padaryti namie – pažaisti įgarsintojus. Išsirinkite su draugu filmuką, įsiminkite herojų tekstus, tada nutildykite garsą ir, žiūrėdami į televizoriaus ekraną, kalbėkite kaip tie herojai. Labai juokinga pramoga.
 
Jūs daug dirbate kaip didžėjus. Kokia tai profesija?
 
Didžėjus – tai žmogus, kuris sujungia vieną dainą su kita ir padaro taip, kad tos dainos tampa programa. Didžėjus apgalvoja kelias kompozicijas į priekį, stengiasi dainas sujungti taip, kad žmonės nepastebėtų, kaip viena daina baigiasi, o kita prasideda. Kartais būna ir taip, kad vienu metu groja net du ar trys kūriniai. Nuo didžėjaus priklauso šokančių žmonių ir viso vakarėlio nuotaika. Aš groju iš kompaktinių diskų, nes labai daug jų turiu. Beje, beveik visur galima rasti kompaktinių diskų grotuvų.
 
Kada susidomėjote muzika?
 
Muzika domiuosi nuo aštuonerių metų. Būdamas šešiolikos pradėjau kaupti fonoteką. Tada dar buvo kasetės. Vaikai jau turbūt nebežino, kas tai.
 
Daug metų televizijoje vaidinote Budulį. Ar nesunku vadinti blogiuką?
 
Kažkada pagalvojau, kad niekada gyvenime nesu vaidinęs „geriečio“. Mano personažai yra blogi arba kvaili. Bet tai padeda man gyvenime tokiam nebūti. Ekrane aš išsikraunu, tad nebelieka tų savybių gyvenime. Gyvenime nesu „blogietis“. Peliukas, kurį vaidinate televizijoje, labai mėgsta juokauti.
 
O jūs gyvenime mėgstate juokauti?
 
Be abejo, man labai patinka humoras. Svarbu, kai gali pasijuokt ne tik iš aplinkos, bet ir pats iš savęs. Tai labai sveika. Sunku gyventi, jeigu nejuokauji.
 
Dažnai sekmadieniais Jus galima pamatyti bažnyčioje. Ką Jums reiškia tikėjimas?
 
Vaikams reikia iš karto pasakyti, kad tikėjimas yra svarbiausias dalykas gyvenime. Tikėjimą reikia išlaikyti nesigėdijant draugų, nes tai gyvenimo pagrindas. Tikėdamas Dievu tampi kitoks nei kiti. Esi jautrus, užjaučiantis, atsiliepiantis, darantis gera. Mano vienas draugas Vytukas, kuris neseniai mirė, visada sakydavo, kad jei tik gali daryti gerus darbus, tai juos ir daryk. Jei nebijai parodyti aplinkiniams, jog esi tikintis, pasaulis aplink tave gerėja. Jei visi draugai keikiasi, o tu vienas nesikeiki, tie draugai prie tavęs pradeda nesikeikti. Nereikia kartais bijoti eiti prieš srovę. Kiekvieną sekmadienį aš su savo žmona ir vaikais einame į Mišias. Jei tėvai eina į bažnyčią, tai ir vaikai eis. Jei tėvai meldžiasi prie stalo, ir vaikai melsis. Tėvai yra pavyzdys. Niekas kitas neišmokys, nebent kiti vaikai. Jeigu jie eina į bažnyčią, tai ir jų draugai ateis.
 
 
Ką pasakytumėte vaikams, kurie nesupranta, kodėl reikia kiekvieną sekmadienį eiti į Bažnyčią?
 
Jeigu Dievas sukūrė tave, tai tu esi Dievo kūrinys. Niekas juk pats savęs nesusikūrė. Iš lego konstruktoriaus nepasidarė. Tai jeigu Dievas šešias dienas kūrė pasaulį, o septintą ilsėjosi, Jis paliko tą dieną ir žmogui ilsėtis, skirti ją Viešpačiui. Kodėl nenueiti sekmadienį pas savo Kūrėją ir kodėl neatiduoti Jam visko, kas guli tau ant širdelės? Pavyzdžiui, jeigu nesiseka mokykloje, draugai nenori su tavimi draugauti, dar kas blogo nutinka – viską gali pasakyti Dievui. Ir paklausti: „Dieve, kodėl jie nenori su manimi draugauti?“ Gal Dievas taip saugo tave nuo tų, kurie nėra tikri draugai.
 
Visą kovą ir balandį pradžioje iki šv. Velykų išgyvename gavėnią. Gal galite papasakoti, kas tai?
 
Gavėnia yra keturiasdešimties dienų laikas, skirtas žmogui pamąstyti apie savo gyvenimą. Tai labai naudingas laikas permąstyti, ką darai ne taip. Be to, tai gali būti puikus laikas nuo ko nors atsiriboti. Seniau žmonės per gavėnią nevalgydavo mėsos, nes mėsa būdavo labai brangi. Taip sutaupydavo pinigų, kuriuos dovanodavo vargstantiems ir stokojantiems žmonėms. Šiais laikais mėsa nėra labai brangi, tad galima susilaikyti nuo kito dalyko, kurio yra per daug. Pagalvok, gal per ilgai naršai telefone, per ilgai sėdi prie kompiuterio, gal tuo metu galėtum išeiti su draugais paspardyti sviedinio. Arba, pavyzdžiui, jeigu išmokai baisių keiksmažodžių, gali pasistengti per gavėnią jų atsisakyti ir neteršti aplinkos savo burna. Arba pasiryžti kam nors, tarkim, būti geresniam, dėmesingesniam. Galima kasdien perskaityti skaitinį iš Šventojo Rašto – vyresni vaikai taip daro. Galima sugalvoti daugybę gražių iniciatyvų.
 
O kas yra pačios Šv. Velykos?
 
Velykos yra centrinis įvykis krikščionims. Tai Kristaus mirtis ant kryžiaus ir Jo priskėlimas. Prisikėlimu paremtas mūsų tikėjimas. Be to nebūtų mūsų krikščionybės. Tad mūsų šeima nuo pat Didžiojo Ketvirtadienio iki Velykų dalyvaujame šv. Mišiose ir pamaldose. Velykos – didžiulė šventė.

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?