DJ Voro laisvalaikio tinklas

Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija

Kaip atsirado bulvių traškučiai? (Marius, 5 m.)
Turbūt šis klausimas tau kilo todėl, kad juos be galo mėgsti? Prisipažinsiu, aš kartais taip pat pakramsnoju, tik su saiku, nes nesveika. Tačiau klausimas išties įdomus.
Bulvių traškučių atsiradimo pradžia yra laikomi 1853 metai, kai viename JAV restorane „Moon’s Lake House“ užsukusiam pavalgyti klientui nepatiko keptos bulvės. Klientas patiekalą grąžino virėjui teigdamas, kad bulvės nepakankamai traškios. Restorano virėjas Džordžas Krumas ne juokais supyko ir nusprendė atsikeršyti piktajam klientui, tad bulves supjaustė labai plonais griežinėliais, pridėjo daug druskos ir jas kepė tol, kol bulvės apsvilo ir pasidarė labai traškios. Keisčiausia, kad šis sugadintas patiekalas, kuriuo norėta pamokyti nepatenkintą klientą, pastarajam taip patiko, kad šis rekomendavo jį savo bičiuliams. Restorano savininkas netrukus įtraukė suskrudintas bulves į restorano valgiaraštį. Šie pirmieji bulvių traškučiai buvo pavadinti „Saratoga Chips“.
Tad ir tau patariu nepeikti mamos padarytų patiekalų viliantis, kad visai netikėtai gali būti atrastas naujas skanėstas. Verčiau pagirk, ką pagamino, ir padėkok.
 
Ar Godzila iš tiesų egzistuoja? (Darius, 7 m.)
Ačiū už įdomų klausimą į kurį negaliu atsakyti vienareikšmiškai. Godzila ir egzistuoja, ir neegzistuoja. Kodėl taip sakau? Visų pirma 1997 metais mokslininkai filme rodytos pabaisos Godzilos garbei pavadino naujai atrasto triaso laikotarpio(prieš 251–199 mln. metų) dinozaurą. Moksliškai šio dinozauro pavadinimas skamba Gojirasaurus (reiškiantis godzila roplys). Todėl ir sakau, kad Godzila egzistuoja. Tačiau kartu esu priverstas pasakyti, kad ji neegzistuoja, nes filme rodytas monstras realybėje niekaip nebūtų galėjęs išgyventi, net jei ir būtų buvęs tikras. Mokslininkai yra paskaičiavę: jei filme rodyta Godzila egzistuotų realybėje, kad nenumirtų iš bado, kasdien turėtų suėsti bent 1500 kiaulių, be to, ji būtų milžiniška, nes jos ūgis siektų 120 metrų aukštį, o svertų net 90 tūkstančių tonų. Taigi, būdama tokių gabaritų, Godzila, išlipusi į krantą, paprasčiausiai subliukštų į blyną ir nereikėtų jokios kariuomenės jai įveikti.
 
Kodėl baltosios meškos neėda pingvinų? (Austėja, 6 m.)
Labai gudrus klausimas, vertas tikro mokslininko vardo! Turbūt esi ne kartą mačiusi animaciniuose filmuose, kaip baltosios meškos gaudo pingvinus? Iš tiesų baltosios meškos pingvinų neėda dėl labai paprastos priežasties: pingvinai gyvena Antarktidoje, o baltosios meškos – šiaurėje. Gyvendami skirtinguose mūsų planetos poliuose, jie niekaip negali pasitaikyti vienas kito kelyje. Žinoma, jei zoologijos sode baltoji meška sutiktų pingviną, šiam greičiausiai būtų riesta... O dabar bėk ir užduok šį klausimą savo tėveliams – pamatysi, ar jie tokie pat gudrūs kaip ir tu.
 
Kodėl naktinis dangus juodas? (Urtė, 5 m.)
Taip yra todėl, kad Visata nėra begalinė – ji turi ribas. Jei būtų beribė, žiūrėdami į giedrą nakties dangų – į bet kurį jo tašką – į mūsų regėjimo lauką patektų bent viena žvaigždė. Mokslininkai mano, jei Visata būtų beribė, tai ir laikas būtų beribis – tokiu atveju visų žvaigždžių skleidžiama šviesa pasiektų bet kurį Visatos kraštą, taip pat ir Žemę, ir dangus švytėtų nuo milijardų žvaigždžių. Tai reiškia, kad naktinis dangus būtų toks pats šviesus kaip ir dieną. O dabar nakties dangus yra tamsus, nes mes gyvename Visatoje, turinčioje ribas. Šis fizikinis reiškinys vadinamas Olberso, arba tamsaus nakties dangaus, paradoksu.

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?