Išmanusis Jonvabalis Žybsis

Kur susitinka Pikačiu ir Vilniaus meras, arba šiek tiek apie žaidimus

asmet rudenį į vieną vietą susirenka įvairiausių žaidimų mylėtojai. Kas, kaip ir kodėl? Ogi šiemet toks suvažiavimas vyko Vilniuje ir parodų centre „Litexpo“ buvo galima pasijusti lyg Japonijos didmiestyje – į čia vykusį didžiausią regione žaidėjams skirtą renginį „GameOn“ rinkosi kompiuterinių ir stalo žaidimų entuziastai bei savo mylimais personažais persirengę cosplay – persirengimo mėgstamais personažais – gerbėjai. Čia buvo galima išbandyti naujausius ir jau pamėgtus žaidimus, stebėti persirengėlių pasirodymus ir nuveikti dar daug įdomių dalykų. Renginyje lankėsi ne tik vaikai, bet ir nemažai žinomų asmenybių, tarp jų ir renginį atidaręs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
 
Netrukus po „GameOn“ atidarymo, Bitutės draugų games.lt komandai pavyko merą trumpai pakalbinti ir išsiaiškinti, kokius žaidimus mėgsta jis pats. Trijų vaikų tėvas Remigijus Šimašius prisipažino, kad šiuo metu nėra tikras kompiuterinių žaidimų entuziastas, tačiau vaikų dėka ryšio su žaidimais nepraranda ir džiaugiasi juos žaidžiančiais bei kuriančiais žmonėmis.
 
 
Turbūt įdomiausias klausimas visiems vaikams ir vabalams – ar meras pats žaidžia kompiuterinius žaidimus. „Nesu didelis žaidėjas, dažniausiai stebiu sūnų per petį. Tikrai smagu pažiūrėti, kai žaidime vyksta kas nors gera. Jei pradėčiau žaisti, būtų liūdna su darbais. Įprastai, jei jau į ką nors įsigilinu, tai gana rimtai ir gali kilti pavojus įsitraukti per daug“, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo meras.
R. Šimašius sakėsi renginyje radęs ir savo vaikystės laikų žaidimų – retro žaidimų aparatų zonoje aptiko tokį aparatą, kuriuo žaisdavo dar būdamas vaikas – įdedi į jį audiokasetę ir žaidimas paleidžiamas per televizorių! (Tokio daikto daugelis jūsų turbūt nė akyse nesate regėję...)
 
Meras mano, jog kartais nežaidžiančių ir žaidžiančių supratimas apie žaidimus yra labai skirtingas: daugelis nežaidžiančiųjų įsivaizduoja, kad žaidimai yra tas pats kaip drybsojimas prie televizoriaus – pasyvus atsiribojimas nuo likusio pasaulio. Žinoma, visada yra rizika atitrūkti, tačiau lygiai taip pat atitrūksta ir maratono bėgikai. R. Šimašius mano, kad žaidimus reikia išnaudoti ne tik malonumui – tai puiki lavinimo(si) priemonė. Galbūt vertėtų pagalvoti, kaip juos integruoti į mokymosi procesą, skatinti norą mokytis neįprastais būdais.
 
 
Kadangi pirmuosius žaidimus meras išbandė dar labai seniai (1985 ar 1986 metais), jie buvo toli gražu ne tokie kaip dabartiniai. Tačiau, pasak R. Šimačiaus, pasikeitė daugiausia tik vaizdas ir veiksmo intensyvumas, o pagrindiniai žaidimų principai iš esmės liko tie patys – kaip dar vaikystėje žaistuose žaidimuose apie plėšikus ir policininkus.
 
Nors R. Šimašius darbe yra svarbus žmogus, vadovauja miestui, savo vaikams žaidimus leidžia rinktis patiems – tėvai sprendžia tik finansinius klausimus, kai patinkantį žaidimą reikia įsigyti.
 
Meras džiaugėsi, kad vis daugiau žaidimų kūrėjų iš užsienio Vilniuje atranda savo vietą ir čia jaučiasi gerai. Jis ir pats skiria daug laiko ir energijos tam, kad šiems kūrybingiems žmonėms migracijos taisyklės būtų kuo paprastesnės ir jie turėtų geresnes sąlygas įsikurti Vilniuje.
 
R. Šimašius džiaugiasi kūrybiškais žmonėmis ir jų idėjomis, energija bei skatina žaidimų kūrėjus  kreiptis į savivaldybę: „Vilnius yra atviras miestas kūrėjams ir jei ko nors reikia iš valdžios įstaigų, kurios dažniausiai būna uždaros įvairioms idėjoms, neužmirškite, kad bent jau Vilniaus savivaldybė yra atvira ir, jei reikia, padės atverti ir kitas duris.“
 
 
Žaidimų kūrėjams R. Šimašius palinkėjo didelės sėkmės – kad jų žaidimai būtų mėgstami ir sklistų po visą pasaulį ne tik iš lūpų į lūpas, bet ir iš kompiuterių į kompiuterius. Taip pat komercinės sėkmės ir didžiausio įkvėpimo.

Dėkojame Remigijui Šimašiui už pokalbį ir Valdemarui iš games.lt už pasidalinimą!
Nuotraukos - Copypictures
 
Save

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?