Naujienos

Sausio - vasario Bitutė

Mielas bičiuli,

Štai ir sulaukėme naujų 2017-ųjų metų. Atšventėme Šv. Kalėdas, gavome daug dovanų ir grožėjomės naujametiniais fejerverkais. Na o dabar džiaugiamės, kad kiekviena diena pagaliau ilgėja, o šviesos kasdien atsiranda vis daugiau ir daugiau. Kartu su grįžtančia šviesa netrukus pradėsime laukti pavasario. O kad laukimas neprailgtų, naujas žurnalo „Bitutė“ numeris jums siūlo labai įdomių susitikimų.

Štai, nuo žurnalo viršelio besišypsanti vienuolikmetė Rusnė jau ketvirtus metus lanko dailiojo čiuožimo būrelį. Nustebsite sužinoję, jog tam, kad pasiektų gerų rezultatų, ji kasdien ant ledo čiuožia po dvi ar tris valandas. Tai bent meilė šiai sporto šakai! Rusnės  atkaklumas ir entuziazmas įkvepia kiekvieną iš mūsų niekada neprarasti kantrybės ir vilties, o taip pat nebijoti daug dirbti, kad išpildytume savo svajones.

Žurnalas „Bitutė“ skaitytojams dovanoja dar vieną įdomų susitikimą. Mažame kaimelyje viduryje apsnigto miško šešiametė Viltė susitiko su svetingai nusiteikusiais šiaurės šunimis –  Aliaskos malamutais ir Sibiro haskiais. Kasdien šie šunys su džiaugsmu skrieja per mišką, rogėse tempdami vaikus ir jų tėvelius! Gausybė nuotraukų ir šių šunų šeimininkės Jolantos pasakojimai padės ne tik geriau pažinti, bet ir pamilti šiuos draugiškus šunis.

Žurnale laukia ir smagus susitikimas su visai šeimai klasikinės muzikos koncertus rengiančiais menininkais. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje apsilankęs DJ Voras stebėjo generalinę koncerto „Parodos paveikslėliai“ repeticiją. Taip pat kalbėjosi su šio koncerto režisiere, dailininku, muzikantais bei koncertų šeimai organizatore Birute Urboniene. Susitikimo metu DJ Voras sužinojo, kuo kvartetas skiriasi nuo kvinteto, o pirmasis smuikas nuo antrojo smuiko.

Su dar vienu labai įdomiu ir Lietuvai svarbiu žmogumi susitiksite Vabalo Elniaragio metraščiuose. Tai mokslininkas, gydytojas, pirmojo lietuviško laikraščio „Aušra“ leidėjas ir aktyvus visuomenės veikėjas, prisidėjęs prie nepriklausomos Lietuvos atkūrimo – Jonas Basanavičius.

Paskutinis žiemos mėnuo mums dovanoja dvi šventes – Šv. Valentino dieną ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tad skyrelyje „Pasidaryk pats“ siūlome specialiai šioms šventėms skirtų darbelių. Šv. Valentino dienai išmoksite pasigaminti vitražinių širdelių, o Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – lietuviškų vėjo malūnėlių.

Į Skruzdėlytės knygyną šį kartą atkeliavo dvi knygeles. Vienoje jų berniukas Nikolas nukeliauja į elfų miestą, kad surastų savo tėtį ir išgelbėtų pagrobtą elfų vaiką. Kitoje kitas berniukas tuo pačiu vardu padeda savo draugui Pijui suprasti, kas yra tikra dovana. Pijus atranda, kad dovanoti dovanas taip pat smagu kaip ir jas gauti.

Kaukvabalio Mokslinčiaus akademijoje šį kartą sužinosite, kaip atsirado bulvių traškučiai, ar iš tikrųjų egzistuoja Godzila ir kitų dalykų. Kaukvabalis Mokslinčius visada laukia ir yra pasiruošęs atsakyti į jūsų klausimus. Tad jei tik kilo noras ko nors gudraus paklausti, nedvejodamas rašyk žurnalui „Bitutė“.

Vaikų klausimų visada laukia ir mielai į juos atsako kunigas Antanas Saulaitis. Atsakydamas į klausimą, kaip žmonės apie Jėzų sužinojo senais laikais, kai dar nebuvo nei televizijos, nei interneto, kunigas pabrėžia, kad iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, per gerus darbus ir savo asmeninį pavyzdį perduodama žinia kartais būna patikimesnė nei gausybė interneto žinučių.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius, stebėdamas gamtą, ragina vaikus nepamiršti į lesyklėles nuolat paberti maisto paukščiukams, o taip pat pasakoja apie vasario mėnesiui būdingas pūgas. Kažkada vasarį žmonės taip ir vadino – pūgiumi.

Kaip visada žurnale „Bitutė“ rasite įvairių užduotėlių, spalvinimo puslapių, juokų, Boružės Septyntaškės receptų, Peliuko nuotykių ir didelį bei spalvotą 2017 metų Bitutės kalendorių.

Vaikai, linkime jums nesušalti, spėti pasidžiaugti visais žiemos džiaugsmais ir kuo mažiau sirgti. Ir žinoma, į savo namus bei širdis priimti žurnalą vaikams „Bitutė“.Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?