Naujienos

Lapkričio - gruodžio Bitutėje

Mielas bičiuli,

Paskutinį rudens mėnesį pasirodęs naujas žurnalo „Bitutė“ numeris pačiu tamsiausiu metų laiku kviečia ir pasiūlo tau įvairiausių būdų, kaip sušildyti ir praskaidrinti ilgus tamsius vakarus.

Vieną iš būdų siūlo gausi Lasių šeima. Jų namuose netrūksta šurmulio ir nuotykių, nes čia auga penki vaikai. Po dienos, pilnos darbų, žaidimų ir nuotykių prieš miegą jie susirenka į maldos kampelį kartu melstis. Ne tik uždegta žvakelė, bet ir malda šeimoje sušildo visų širdis – nuo mažiausių iki vyriausių. Ši šeima taip pat dalinasi savo Advento tradicijomis ir tuo, kaip laukia Šv. Kalėdų.

Dar vienas puikus būdas kūrybingai praleisti tamsius vakarus yra įvairūs darbeliai. Štai septynmetis Rokas aplinkinius stebina įdomiu hobiu – jis gali išlankstyti neįtikėtinas popierines figūrėles. Žurnale Rokas pasakoja, kad iš popieriaus galima pasigaminti net ateivių laivą arba trisdešimt skirtingų modelių lėktuvėlių ir namuose įsirengti patį aerodromą.

„Bitutė“ pradžiugins ir visiškai nauju skyreliu, kuriame sužinosi, kaip pačiam iš cinamoninės arba druskos tešlos pasigaminti kalėdinius žaisliukus. Jais galima puošti eglutę, namus arba padovanoti kaip labai originalią dovaną.

Kaip visada „Bitutėje“ rasi ir Peliuko nuotykius, smagių užduotėlių bei spalvinimo puslapių.  

Į Skruzdėlytės knygyną šį kartą atkeliavo trys knygelės. Dvi iš jų pasakoja apie neįprastą vaikų draugystę, o trečioji siūlo pasinerti į  Muzikėnų šalį, kurioje pasiklysti neleis Natukai.

Kaip visada, Kaukvabalio Mokslinčiaus akademijoje sužinosi labai įdomių dalykų. Pavyzdžiui, kuo skiriasi slibinas nuo drakono, arba kokiomis taisyklėmis vadovaujasi robotų kūrėjai. Jei ir tau kilo rimtų klausimų, nedvejodamas siųsk juos redakcijai, o Kaukvabalis Mokslinčius tau į juos atsakys.

Į vaikų klausimus skuba atsakyti ir kunigas Antanas Saulaitis. Atsakinėdamas vaikams kunigas prisimena, jog vaikystėje jam teko patirti karą ir bėgti nuo jo su savo šeima į svetimą šalį.  

Boružė Septintaškė šiame žurnale pateikia neįprastų bulvinių  patiekalų receptų.

Na o pavalgius visada norisi ir ką nors įdomaus pamatyti ar kur nors nukeliauti. Tad šįkart Bitutė nuskrido į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kuriame stebėjo ir kartu su aktoriais vaidino spektaklyje „Raudonkepurė“. Spektaklio režisierius Paulius Tamolė nuo rudens iki vasaros šiame teatre laukia vaikų, norinčių padėti Raudonkepurei įveikti nekasdienišką ir pilną netikėtumų kelionę pas senelę.

Vabalas Elniaragis savo metraščiuose šį kartą pasakoja apie Saulės mūšį. Ar žinai, kad šiuos metus seimas paskelbė Saulės mūšio metais? Tad tikrai verta šiuo mūšiu pasidomėti.

Na o rudeniui besibaigiant ir prasidedant žiemai gamtininkas Selemonas Paltanavičius pasakoja, kas tokiu metų laiku vyksta gamtoje. Jis primena, kad jau pats laikas kabinti inkilėlius ir kasdien lesinti paukščiukus, kuriems žiemą sunku rasti maisto.

Kaip gerai, kad lietingą rudenį pagaliau pakeičia balta žiema ir pasiūlo daug naujų linksmybių. Bet apie jas – jau kitame naujųjų metų numeryje.

Gražios tau rudens pabaigos ir linksmos bei šventiškos žiemos :)Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?