Naujienos

Rugsėjo - spalio Bitutė

Mielas bičiuli,

Nuo rugsėjo – spalio „Bitutės“ viršelio tau šypsosi Medeina. Ši mergaitė gyvena JAV, indėnų rezervate, nes jos tėtis Gary – tikras indėnas, o mama Jurgita – lietuvė. Perskaitęs straipsnį apie Medeiną sužinosi daugiau apie indėnus ir jų gyvenimo būdą.

Bitutė sveikina tave sugrįžus į mokyklą ir linki nieko nebijoti – nei nelygių raidžių, nei pasiklydusių skaičių. Juk iš klaidų galima daug išmokti ir būti pačiu protingiausiu vaiku. Skaitydamas „Bitutę“ taip pat protingėji ne dienomis, o minutėmis.

Štai perskaitęs Skruzdėlytės knygyno skyrelį sužinosi apie naujas knygas, kurios pasakoja apie mokyklą. Ir ne tik vaikai mokyklą lanko, bet ir meškiai, ir triušiai.

Kaukvabalis Mokslinčius atsako į jūsų klausimus apie mokslą. Visi vaikai gali siųsti jam klausimus apie tai, kas rūpi. Paklausti kiekvienas gali ir kunigo Antano Saulaičio, kuris atsakydamas rimtai ir linksmai dar pamoko ir cepelinus skaičiuoti :).

Daugelis vaikų labai mėgsta žiūrėti animacinius filmukus, bet Bitutė šį kartą jums pasakoja apie kitokius filmus – skirtus vaikams, bet labai tikroviškus, sukurtus Europoje ir kitose šalyse. Tokie filmai rodomi „Skalvijos“ kino centre, programoje šeimai.

Kaip visada „Bitutėje“ rasi ne tik straipsnių, bet ir užduočių, spalvinimo puslapių, Peliuko istorijas, juokus, Boružės Septyntaškės receptus.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius rašo apie rudenėjančią gamtą, uogas, grybus ir paukštelius. O štai Bitutė apsilankė Talino zoologijos sode ir prisiklausė įdomių istorijų apie gyvūnus. Paskaityk ir sužinosi, koks yra liūto mėgstamiausias žaislas ir kaip gyvūnams renkami vardai.

Dar jūsų dėmesio laukia ir pasakojimas apie lietuviškas daineles ir jų animacinius filmukus „Tilidūda“, kuriuos nemokamai galima rasti internete. Kaip šimtametes daineles pavyko pritaikyti šiuolaikiniams vaikams – pasakoja šios idėjos sumanytojos.

Apie praeitį vaikai sužinos ir perskaitę ištrauką iš knygelės „Sena spinta“. Taip galima nusikelti į protėvių laikus, sužinoti, kaip rengdavosi mūsų seneliai ir kaip jie gyveno.

Ir pabaigoje – juokas iš naujojo „Bitutės“ numerio:

Pirmokas po pirmos dienos mokykloje skundžiasi:

– Mamyte, tėtis mane apgavo – sakė „pirma klasė, pirma klasė“, o ten, pasirodo, net suolai mediniai...

Gražaus tau rudens, mielas bičiuli, ir įvairiaspalvių dienų! :)Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?