Naujienos

Apie ką gegužės-birželio žurnalo numeryje rašo vabalai žurnalistai?

Gamta kasdien mums išskleidžia vis naujus gražiausius pavasario žiedus, o Bitutė vaikams ir tėveliams siūlo pasklaidyti ir perskaityti naują žurnalo numerį. Jame daug įdomių istorijų, pažinčių, išminties ir linksmybių.
Apie ką šį kartą rašo vabalai žurnalistai?
Nenuostabu, kad apie šeimą – juk gegužę ir birželį švenčiame Mamytės, Tėvelio ir Vaikų dienas. Tad galime sakyti, kad du mėnesius švenčiame Šeimą. Ir bitutėms, ir vaikams šeima yra svarbiausias dalykas šioje žemėje, nes artimiausi žmonės mums padeda įveikti visus sunkumus, visada būna šalia, dovanoja meilę, užuojautą ir net būdami toli nepaliauja galvoti vieni apie kitus.
Pirmiausia Bitutė supažindina su ypatinga šeima – Inga ir Paulius Gebrauskai augina keturis vaikučius ir įsteigė Šeimų universitetą. Kokie mokslai šiame universitete, ką daryti, kad šeimos būtų laimingesnės, pasakoja Inga ir Paulius. Bitutė taip pat pakalbino vyriausiąjį jų sūnų Matą ir dukrą Mariją.
O štai bendraamžio skyrelyje rasi pasakojimą apie Adomą, kuris gyvena Anglijoje. Adomo broliukas Tomas yra autistas ir jų mama, dailininkė ir rašytoja Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė sukūrė knygelę anglų kalba, kurioje pasakoja vaikams apie autizmą. Perskaitęs straipsnį sužinosi, kodėl vasarą Adomas nori grįžti į Lietuvą ir kaip jam sekasi bendrauti su vaikais Anglijoje.
Skruzdėlytė Greitutė jau svajoja apie atostogas, jūrą ir rašo apie vasara dvelkiančias knygeles. Viena jų – Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“. Bitutė spausdina ir interviu su šiuo Klaipėdoje gyvenančiu rašytoju, kuris pasakoja, kaip atsirado istorijos apie akmenukus, ir linki skaitytojams netapti anksčiau laiko rimtiems.
Ne visai rimti, bet tikrai visada išmintingi ir linksmi yra kunigo Antano Saulaičio atsakymai į vaikų klausimus. Į Jorūnės klausimą, ką kunigai veikia po Mišių, tėvelis Antanas atsako, kad kartais graužiasi, gal pamokslas buvo per trumpas, nes niekas bažnyčioje neašarojo.
Apie tai, kad tikėjimas mums ne ašaras spaudžia, bet džiugina ir skatina būti geresnius sužinosi perskaitęs straipsnį apie stebuklingą paveikslą Vilniuje, nutapytą pagal šventosios Faustinos regėjimus. Tai istorija, truputį panaši į pasaką, bet viskas vyko iš tikrųjų. Bitutė siūlo tau atlikti keletą užduočių, pasukti galvą ir išspręsti kryžiažodžių, nuspalvinti komiksų ir kartu daugiau sužinoti apie mūsų tikėjimą.
O apie mokslą daugiau sužinosi, jei skaitysi Kaukvabalio Mokslinčiaus atsakymus į vaikų klausimus.
Apie istoriją tau pasakoja Vabalas Elniaragis, jo pasakojimai tokie gyvi, kad net seniai gyvenę žmonės atrodo lyg dabar sutikti. Juk turbūt nežinojai, kodėl lietuvių rašytoja Gabrielė Petkevičaitė pasivadino Bite? Bitutė irgi iki šiol nežinojo .
Apie gamtą, apie augalus, vabzdžius, paukštelius įdomių dalykų sužinosi perskaitęs gamtininko Selemono Paltanavičiaus užrašus ir pamatęs jo nuotraukas.
Visko nepapasakosiu, kas laukia tavęs naujajame numeryje, tačiau tikiu, kad nors keletas straipsnių palies tavo širdelę, sužadins naujų minčių, o gal tiesiog privers nusišypsoti.
Gražiausios vasaros tau linki Bitutė


Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?