Tėveliams

Mokslas, kaip gyventi šeimoje

Šiemet per Gyvybės apdovanojimus vienas prizas buvo įteiktas Šeimų universitetui ir jo įkūrėjams – Ingos ir Pauliaus Gebrauskų šeimai. Bitutė susipažino su šia gražia šeima, kurioje auga keturi vaikai, ir uždavė keletą klausimų.
 
Gal galite pristatyti savo šeimą ir daugiau apie ją papasakoti?
Šiemet mūsų šeimai bus penkiolika metų. Susituokėme po šešių mėnesių draugystės ir esame labai laimingi augindami keturis vaikus: trylikametį Matą, šešerių Mariją, dvejų Luką ir vienų metukų Gabrielę.
 
Žinau, kad Lietuvoje yra įvairiausių universitetų, kur galima išmokti skirtingų specialybių, o ko mokoma Šeimų universitete? Kaip sugalvojote tokį įkurti?
Patys baigėme šią šeimos turtinimo programą užsienyje ir supratome, kad privalome pasidalinti ja su Lietuvos šeimomis. Šeimos santykių turtinimo programos tikslas – visiems šeimos nariams pasiū̄lyti tokius santykių gerinimo būdus, kad jie galėtų gyventi visavertį gyvenimą ir kad jų šeima augtų bei būtų laiminga. Šis kursas skiriamas tėvams, kurie augina vaikus ir yra atsakingi už jų ugdymą. Sužadėtiniams, besiruošiantiems kurti šeimą, šios idėjos taip pat gali būti naudingos. Netgi tie tėvai, kurie neseniai tapo seneliais, galės pasisemti žinių, nes mokymasis nesibaigia vaikams pradėjus gyventi savarankiškai.
Kai kurie žmonės abejoja, ar tėvams, norintiems tinkamai atlikti savo pareigą, būtina būti profesionaliais ugdytojais. Tėvai pirmieji ugdo savo vaikus, todėl privalo rimtai žiūrėti į tėvystę̨ ir, kaip tikri specialistai, nuolat gilintis ir stengtis tvarkyti šeimos gyvenimą. Gyventi dėl vaikų ir vienas dėl kito, kai prisirišimas yra visapusiškas ir nesavanaudiškas, jau savaime gali būti laikoma profesionalumu, kurio taip reikia tėvams.
 
Jeigu esate Šeimų universiteto įkūrėjai, ar tai reiškia, kad jūsų šeima yra tobula, ar vis dėlto reikia nuolat stengtis?
Nesame tobula šeima. Svarbiausia neprarasti noro gerinti savo šeimos gyvenimą ir kiekvieną dieną įsimylėti iš naujo. Yra daugybė buitinių klausimų, kuriuos reikia spręsti kasdien, bet, kaip pasakė šv. Josemaria Eskriva (Opus Dei įkūrėjas): jei nerandi Dievo kasdienos mažuose dalykuose, jo nerasi bažnyčioje ar ieškodamas kokių didelių iššūkių. Meilė yra valios aktas, mes abu laisva valia pasirinkome vienas kitą Dievo akivaizdoje, todėl Pauliaus kelias į šventumą vadinasi Inga, o Ingos – Paulius.
 
Kokių turite savo šeimos tradicijų, ką mėgstate veikti?
Mėgstame leisti laiką kartu. Ypač svarbu susėsti drauge papietauti ar pavakarieniauti. Stengiamės sekmadienį padaryti šventine diena. Labai mėgstame kartu atostogauti, nes tai puikus laikas kiekvienam vaikui bei mums pabūti poroje vienu du.
 
Gegužę švenčiame Mamos dieną, o birželį – Tėvo. Kaip jūs pažymite šias dienas?
Mums tai smagios dienos, kai šventiškai leidžiame laiką. Visada pasveikiname senelius.
 
Pakalbinau ir vyriausiąjį Ingos ir Pauliaus sūnų Matą
 
Matai, tu šeimoje esi vyriausias iš vaikų, todėl turbūt turi daugiausia pareigų. Ar gali papasakoti, kuo tau tenka pasirūpinti?
Dalį laisvalaikio būnu su mažaisiais. Tačiau tas laikas man labai smagus, nes mano broliukas ir sesės labai mieli (kai neverkia ir nerėkia :) ). Turiu ir kitokių namų ruošos darbų: tvarkau kambarius, prižiūriu indaplovę. Mano sesė Marija taip pat turi pareigų. Kiekvienas namie prisideda kuo gali.
 
Kaip tau sekasi mokykloje? Kokių turi pomėgių, gal ką nors lankai?
Mokykloje sekasi gerai, nors galėtų būti ir geriau. Šiemet baigiu B. Dvariono muzikos mokyklą, mokausi groti pianinu. Labiausiai man patinka sportuoti, ypač žaisti krepšinį.
 
Ar tau patinka leisti laiką su šeima, ar labiau mėgsti susitikti su draugais?
Smagu su draugais, bet smagiausia kartu su šeima atostogauti. Tada daug laiko sportuojame, žaidžiame stalo žaidimus ir kita.
 
Ar džiaugiesi, kad tavo šeima didelė?
Didelėje šeimoje labai linksma. Kitokios šeimos ir neįsivaizduoju.
 
Žinau, kad jūsų šeima tikinti, lankanti bažnyčią. O tau pačiam ar svarbus atrodo tikėjimas?
Tikėjimas man labai svarbu. Jis man padeda stiprinti valią ir priimti teisingus sprendimus.
 
Ar lauki vasaros atostogų?
Taip, noriu pailsėti nuo mokslų ir daugiau laiko praleisti su draugais sportuojant.
 
O dabar į klausimus atsako Marija
 
Marija, tu turbūt labiausiai mėgsti žaisti? Ar tau netrukdo žaisti mažesnieji – broliukas ir sesutė? O Matas su tavimi pažaidžia? Ar dažniau prašo jam netrukdyti?
Labiausiai man patinka žaisti su Luku ir pas mus ateinančia aukle Jolita. Mažieji Lukas ir Gabrielė yra labai mieli, todėl man labai patinka su jais žaisti. Matas taip pat su manimi žaidžia įvairius žaidimus ir visada nori mane pamokyti, nes jis vyresnis.
 
Ką dar mėgsti veikti? Ar jau norėtum eiti į mokyklą?
Mėgstu ruošti namų darbus, ypač matematiką, bei groti pianinu ir dainuoti. Aš lankau katalikišką darželį „Mažutėliams“. Nuo rugsėjo jau eisiu į mokyklą – labai noriu, nes ten galima daug visko sužinoti. Norėčiau išmokti keturias užsienio kalbas ir važinėtis riedučiais. Planuoju smagiai praleisti vasaros atostogas.

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?