Tėveliams

Kad tavo telefonas veiktų greičiau

Gavai dovanų naują išmanųjį telefoną, bet praėjo keli mėnesiai ir jis veikia lėčiau? Taip jau būna: jeigu daug fotografuoji, filmuoji, siuntiesi žaidimų ir programėlių, telefono veikimo greitis sulėtėja. Tačiau tai nereiškia, kad telefonas blogas ir reikia naujo – pakanka atlikti kelis paprastus veiksmus ir tavo telefonas vėl veiks kaip naujas.
 
„Bitės“ išmaniųjų mokyklos ekspertas Egidijus sako, kad laikui bėgant telefone prisikaupia vadinamųjų „šiukšlių“ – tai įvairios nenaudojamos programėlės, jų likučiai, nepavykusios nuotraukos. Dėl jų tavo telefonas veikia vis lėčiau. Paprašėme Egidijaus pateikti kelis patarimus, kaip telefoną priversti paspartėti. Jei kurios nors funkcijos nerandi, į pagalbą pasikviesk tėvelius arba kartu su jais atkeliauk į bet kurį „Bitės“ saloną, kur patyrę Išmaniųjų ekspertai išties pagalbos ranką.
 
Kartais reikia tik perkrauti. Jei telefonas pradėjo lėčiau veikti, pirmiausia pabandyk jį išjungti ir vėl įjungti. Toks paprastas patarimas labai dažnai padeda.
 
Ištrink nenaudojamas programas. Kartais telefonas gali veikti lėtai vien dėl to, kad jo atmintis yra beveik užpildyta. Žaidimai, niekada nenaudotos programėlės, nepavykusios nuotraukos ar nereikalingi vaizdo įrašai užima pakankamai daug vietos, todėl reikia atlaisvinti telefono atmintį ir taip suteikti jam „laisvę“ veikti sklandžiai ir greitai. Jei nori pasitikrinti, kiek vietos turi tavo telefonas, pirma, turi sužinoti, ar tavo telefonas naudoja „Android“, „iOS“ ar „Windows Phone“ operacines sistemas. Jei naudoji „Android“: Nustatymai – Bendri nustatymai – Saugykla; „iOS“: SettingsGeneralUsageManage Storage; „Windows Phone“: programėlė „Optimizuota saugykla“ (angl. „Storage Sense“). Išvalyk nenaudojamą atmintį ir programėles bent kartą kas keletą mėnesių ir tavo telefonas tau padėkos.
 
Telefoną gali lėtinti įvairūs kenkėjai ar šiukšlės. Tavo tėveliai nuolatos stengiasi, kad neužsikrėstum virusais ir nesusirgtum; lygiai taip pat turėtum apsaugoti ir savo išmanųjį telefoną. Tyliai pasislėpęs virusas gali naudoti tavo telefoną blogiems darbams atlikti. Todėl siūlome įsidiegti antivirusinę programėlę, pavyzdžiui, „Bitdefender Antivirus“ ar „AVG AntiVirus Security“, kad nugalėtum virusus. Taip pat laikui bėgant telefone prisikaupia įvairių šiukšlių, o jas, kaip ir šiukšles namuose, reikia išmesti. Jei naudoji „Android“, labai pravers „Clean Master (Boost & AppLock)“ programėlė, kuri išvalys likusius senų programėlių likučius ir kitus nereikalingas dalykus. Stenkis išvalyti telefoną bent kartą kas keletą mėnesių.
 
Nepamiršk atsinaujinti! Naujesnis juk dažniau reiškia geresnis? Gamintojai visada ieško naujų būdų, kaip pagerinti tavo mobilųjį telefoną, kad jis veiktų sparčiau ir patikimiau, todėl nepamiršk tikrintis, ar naudoji naujausią operacinę sistemą. Atnaujinimai ištaiso įvairias klaidas, dėl kurių tavo telefonas gali veikti lėčiau. „Android“ įrenginiuose tai padarysi taip: Nustatymai – Bendri nustatymai – Apie įrenginį – Programinės įrangos naujinimai. „iOS“ įrenginiuose: SettingsGeneralSoftware Update. „Windows Phone“ telefonuose: Parametrai – Telefono naujinimas.
 
Kartais naudinga pradėti iš pradžių. Jei ankstesni patarimai nebepadeda, kartais labai naudinga nustatyti pradinius telefono parametrus, kokie buvo tik nusipirkus telefoną. Tik prieš tai turi išsisaugoti asmeninius duomenis (kontaktus, nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitus failus), nes kitaip jie dings. Jei naudoji „Android“, atkurk pradinius telefono parametrus taip: Nustatymai – Bendri nustatymai – Atsarginis kopijavimas ir nustatymai – Gamintojo duomenų atkūrimas. Jei turi „iPhone“: SettingsGeneralResetErase All Content and Settings. „Windows Phone“ įrenginiuose kelias būtų toks: Parametrai – Apie – Atkurti gamyklinius parametrus.
 
Viskas! Tavo telefonas vėl turėtų būti itin greitas. Jei taip neatsitiko, gali būti, kad jį reikia parodyti Išmaniųjų ekspertams, kurie su mielu noru tau ir tavo tėveliams pagelbės bet kuriame „Bitės“ salone.

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?