DJ Voro laisvalaikio tinklas

2019 Gegužės 29
Kaukvabalio mokslinčiaus akademija: kas išrado dviratį?
Dviračio išradimas buvo be galo ilgas procesas, tiesą pasakius, vykstantis ir dabar. Tik šiuo metu dviračiai pasižymi labiau įvairiais patobulinimais, pavyzdžiui, kad būtų greitesni ir lengvesni. Prie dviračio išradimo prisidėjo daugybė žmonių. Vieni iškėlė idėjas, kiti jas tobulino. Pirmasis bandymas sukurti kažką panašaus į dviratį aptinkamas Egipto, Pompėjos ir Babilonijos paveiksluose. Leonardas da Vinčis savo piešiniuose taip pat paliko panašios į dviratį transporto priemonės brėžinius.
2019 Sausio 31
Apie pabaisą Nianą ir kinų Naujuosius metus
Įpusėjo žiema, praėjo šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Jau turbūt išpakavai visas dovanas, jos rado savo vietas, tuojau baigsis žiemos atostogos, reikės grįžti į mokyklą. Bet ar žinai, kad ne visi pasaulio vaikai Naujuosius metus švenčia tą pačią dieną, tai yra sausio pirmąją? Yra tokių šalių, kuriose vaikai savo naujametinių dovanėlių dar negavo, pavyzdžiui, Kinija, Vietnamas, Korėja. Ten Naujieji metai švenčiami pagal Mėnulio kalendorių, todėl tokių šalių Naujųjų metų data kasmet yra vis kita. 2019-aisiais kinų Naujieji metai bus švenčiami vasario 5 d.
2018 Lapkričio 09
Kaukvabalio mokslinčiaus akademija: ar kosmosas irgi prišiukšlintas?
Mokytoja mums pasakojo apie gamtos teršimą šiukšlėmis, tad pagalvojau: ar kosmosas irgi prišiukšlintas? Žmonės, kuriems nerūpi gamta, po savęs gana dažnai palieka šiukšlių. Tai gali matyti kaskart, kai iškylauji kokioje nors viešoje stovyklavietėje. Žinoma, viena yra žmonių neatsakingumas, kita – kai palikti šiukšlių yra neišvengiama. Taip yra su artimuoju kosmosu. Mes, paleisdami raketas į Žemės orbitą, neišvengiamai joje paliekame įvairių atliekų: palydovai, raketų nešėjų dalys, pasimetusios erdvėlaivių dalys ir panašiai.
2018 Rugpjūčio 08
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Kiek galaktikų yra visatoje? Tiesą pasakius, tikslaus skaičiaus niekas nežino, nes nėra nustatyta, kokio dydžio yra visata. Tačiau mums žinomoje (t.y. stebimoje) visatos dalyje yra... Trumpam stabtelėkime, nes turime susivokti, kokiais dideliais skaičiais viskas bus nusakyta.
2018 Liepos 17
Trijulis aukštyn kojom
Spektaklyje „Trijulis aukštyn kojom“ pasakojama apie du draugus – Vienulį (kuris visada pirmas) ir Dudulį (kuris visada antras) – jų ir vardai tokie, kaip „vienas“ ir „du“. Šių draugų pasaulyje viskas veikia pagal griežtas taisykles ir sistemą, nes jie moka skaičiuoti. Tiesa, skaičiuoja draugai tik iki dviejų ir taisyklių niekada nelaužo – pirmas visados yra pirmas, antras – visuomet antras. Ir kai jų pasaulyje atsiranda trečias draugas Trijulis, šio paprasčiausiai nepriima. O Trijulis visai kitoks – jam Vienulio ir Dudulio tvarka nepatinka...
2018 Gegužės 25
Stebuklingas paveikslas
Turbūt visi gerai žinote Trakus, vieną iš gražiausių Lietuvos vietų, kurioje stovi nuostabi Trakų pilis, o aplink ją – gausybė ežerų. O ar žinote, kad Trakai dar garsėja ir stebuklingu paveikslu? Šio paveikslo aplankyti ir prie jo pasimelsti suvažiuoja daugybė žmonių iš viso pasaulio, nes tai – labai ypatingas Švč. Mergelės Marijos paveikslas.
2018 Vasario 12
Pasveikink mylimą žmogų su Lietuvos valstybės šimto metų jubiliejumi
Vasario 16 dieną švenčiame ypatingą šventę – Lietuvos valstybės šimto metų gimtadienį! Prieš šimtą metų, t. y. 1918-aisiais, buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir taip atkurta nepriklausoma moderni Lietuvos valstybė!
2018 Sausio 02
Avilio juokai
Skrenda lėktuvas. Viduryje skrydžio į pilotų kabiną įsiveržia susijaudinusi palydovė: – Ten vienas keleivis... prašo... jis nori, kad jį išleistų iš lėktuvo, sako, tuoj bus jo kaimas!.. Atsisukęs pilotas ir sako: – Toks visas sugipsuotas? – Taip, o iš kur jūs žinote? – Tai jis visada čia išlipa.
2017 Lapkričio 29
Advento kalendorius 2017 m.
Adventas (lotyniškai „atėjimas“) – tai džiugios rimties laikas, kai tikintieji ruošiasi sutikti ateinantįjį Kūdikėlį Jėzų.
2017 Liepos 28
Maksas iš Biplan: „Sukūrę dainą, visų pirma duodame ją paklausyti vaikams“
Grupė „Biplan“ – bene ilgiausiai gyvuojanti muzikinė grupė Lietuvoje. Biplan dainos dažnai tampa populiariausiais ir grojamiausiais hitais radijo stotyse. Tad DJ Voras susitiko su šios gupės lyderiu ir vokalistu Maksu Melmanu pasikalbėti apie dainas suaugusiems ir vaikams.
2017 Balandžio 20
Avilio juokai
Atvažiuoja Amerikos lietuvis į tikrą lietuvišką kaimą pailsėti. Ir mato: kažkokia bobulė vaikosi po daržą žąsis, šaukdama: – Ach jūs karvės! Visą daržą man sutrypėte! Svečias nesupranta: – Senele, sakykite, bet čia juk žąsys? Ar ne? – Taip, o ką? – Tai kodėl jūs jas karvėmis vadinate? – O tai kaipgi – juk tos kiaulės man daržą rausia!
2017 Balandžio 11
Rimas Šapauskas apie muziką ir tikėjimą
DJ Voras jau seniai norėjo susitikti su savo kolega didžėjumi Rimu Šapausku, dažnai grojančiu įvairiose šventėse ir renginiuose. Nors Rimą daugelis pažįsta kaip garsų radijo ir televizijos laidų vedėją, aktorių, vaidinusį legendinį Budulį, o dabar vaidinantį peliuką Mauzerį „Dviračio žiniose“, tačiau pagrindinis Rimo darbas dabar yra būtent didžėjavimas.
2017 Vasario 22
Avilo juokai
Prieina berniukas prie nėščios moters ir klausia: – Jūs nemylite savo mažylio? Moteris nustebusi: – Myliu... Kodėl klausi? – Tai kodėl jūs jį suvalgėte?
2017 Sausio 26
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Kaip atsirado bulvių traškučiai? (Marius, 5 m.) Turbūt šis klausimas tau kilo todėl, kad juos be galo mėgsti? Prisipažinsiu, aš kartais taip pat pakramsnoju, tik su saiku, nes nesveika. Tačiau klausimas išties įdomus. Bulvių traškučių atsiradimo pradžia yra laikomi 1853 metai, kai viename JAV restorane „Moon’s Lake House“ užsukusiam pavalgyti klientui nepatiko keptos bulvės. Klientas patiekalą grąžino virėjui teigdamas, kad bulvės nepakankamai traškios. Restorano virėjas Džordžas Krumas ne juokais supyko ir nusprendė atsikeršyti piktajam klientui, tad bulves supjaustė labai plonais griežinėliais, pridėjo daug druskos ir jas kepė tol, kol bulvės apsvilo ir pasidarė labai traškios. Keisčiausia, kad šis sugadintas patiekalas, kuriuo norėta pamokyti nepatenkintą klientą, pastarajam taip patiko, kad šis rekomendavo jį savo bičiuliams. Restorano savininkas netrukus įtraukė suskrudintas bulves į restorano valgiaraštį. Šie pirmieji bulvių traškučiai buvo pavadinti „Saratoga Chips“. Tad ir tau patariu nepeikti mamos padarytų patiekalų viliantis, kad visai netikėtai gali būti atrastas naujas skanėstas. Verčiau pagirk, ką pagamino, ir padėkok.
2016 Gruodžio 10
Žiemiški avilio juokai
Tėvas klausia sūnaus: – Kodėl gavai dvejetą iš istorijos? – Tai kad mokytojas klausė iš tų laikų, kai manęs dar nebuvo.
2016 Gruodžio 01
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Girdėjau, kad žemynai juda, ar tai tiesa? (Vitalijus, 8 m.) Taip, žemynai iš tiesų juda, tik labai lėtai – per metus po kelis centimetrus. Žemę dengia tam tikras apvalkalas, kurį sudaro tektoninės plokštės, ant kurių yra visa, ką matome aplink: ir vandenynai, ir kalnai, ir kiti žemės paviršiaus dariniai. Šį žemynų judėjimą mokslininkai tiria vadovaudamiesi vadinamąja žemynų dreifo teorija, kurią 1912 m. iškėlė vokiečių geografas Alfredas Vegeneris. Ši teorija tuo metu buvo tokia neįtikėtina, kad ji pripažinta tik prieš 30 metų, nes atsirado galimybė ją patikrinti moksliniais metodais. Tiesa, tikrai nustebsi sužinojęs, kad dinozaurų laikais, maždaug prieš 100 milijonų metų, Lietuva buvo maždaug toje vietoje, kur dabar yra Antarktida. Susirask žemėlapyje Antarktidą ir Lietuvą ir pamatysi, kaip per tokį ilgą laiką pasislinko žemynai.
2016 Spalio 31
Rudeniški avilio juokai
Mama: - Kaip tau patiko pirmoji diena mokykloje? Duktė: - Pirmoji? Aš turėsiu ten ryt grįžti?!!
2016 Rugsėjo 21
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Neseniai vienoje knygoje perskaičiau, kad filme „Juros periodo parkas“ ne visi parodyti dinozaurai yra dinozaurai. Kaip atskirti, kas yra dinozauras? (Vytenis, 8 m.) Taip, iš tiesų filme „Juros periodo parkas“ ne visos mokslininkų sukurtos būtybės buvo dinozaurai, nors dauguma žmonių mano priešingai. Dinozaurą atpažinti labai lengva. Visų pirma joks dinozauras neskraido (pvz., pterodaktilis nėra dinozauras, nes skraidė – kaip jis atrodo, galite susirasti internete), neplaukioja – dinozaurai gyveno tik sausumoje (pvz., pleziozauras plaukiojo, tad irgi nėra dinozauras). Kitas svarbus skiriamasis bruožas – dinozauro kojos auga tiesiai, o ne į šonus kaip roplių (palyginkite, kaip atrodo Komodo varanas ir brontozauras – skirtumas akivaizdus). Tad kai kitą kartą su tėveliais ar draugais žiūrėsite filmus ar nuotraukas su Juros periodo gyvūnais, galėsi juos nustebinti be vargo atskirdami, kur dinozauras, o kur ne.
2016 Rugpjūčio 23
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Kas buvo pirmasis mokslininkas? (Aistė, 7 m.) Juo turbūt buvo tas žmogus, kuris pirmasis pradėjo naudoti įrankius. Tačiau pirmuoju tikru mokslininku laikomas Talis, gyvenęs senovės Graikijos mieste Milete (todėl jį dabar vadina Taliu iš Mileto arba Taliu Miletiečiu). Jis gyveno apie 600 m. prieš Kristų. Talis buvo tas, kuris pirmasis pradėjo tyrinėti gamtą darydamas eksperimentus. Mokslininkai čia pavartotų sudėtingą žodį ir pasakytų, kad gamtą jis tyrinėjo empiriškai. Iki tol visi, kas tyrė gamtą, viską darė teoriškai, apie ją kalbėdami, bet prie jos neprisiliesdami. Čia būtų tas pats, jei perskaitęs Žiulio Verno knygą „Aplink Žemę per 80 dienų“, sakytum, jog pats ją apkeliavai. Teoriniai senovės filosofų svarstymai įvėlė daug klaidų apie gamtos suvokimą, tačiau nuo Talio iš Mileto tų klaidų pradėjo mažėti, nes atsirado naujas būdas tirti gamtą.
2016 Birželio 17
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Kokia žvaigždė yra arčiausiai mūsų? (Gediminas, 7 m.) Artimiausia žvaigždė yra Saulė. Nustebote? Mes ją matome kitokią nei kitas žvaigždes, nes ji, žvelgiant kosminiais mastais, yra labai arti – viso labo už 150 milijonų kilometrų. Saulės šviesa iki mūsų keliauja net 8 minutes (šviesos greitis yra 300 000 km/s). Kita artimiausia žvaigždė, kurią gali pamatyti naktiniame danguje, yra Kentauro Proksima. Nuo Žemės ji nutolusi per 4,2 šviesmečio – 270 000 kartų toliau nei atstumas nuo Saulės iki Žemės. Kentauro Proksimos šviesa iki mūsų planetos keliauja daugiau kaip ketverius metus. Jei išreikštume šį atstumą kilometrais, šis skaičius atrodytų maždaug taip: 399 242 825 942 876 kilometrai. Žinoma, atstumų tarp žvaigždžių kilometrais niekas neskaičiuoja, viskas matuojama šviesmečiais.
2016 Birželio 13
Vasariški avilio juokai
Mokytoja klausia Mantuko:  – Kiek bus dukart du?  – Šeši! – atsako mokinys.  – Pagalvok!  – Tai gal... penki?  – Tu žinai, bet nesakai! – pyktelėjusi atsako mokytoja. – Na gerai – keturi!  – Tai kodėl iš karto nesakei? – klausia mokytoja.  – Tėvelis išmokė mane visada derėtis... – atsako Mantukas.
2016 Balandžio 19
Kaukvabalio Mokslinčiaus akademija
Kas yra enciklopedija? Visų pirma enciklopedija yra nuostabus būdas sužinoti ką nors nauja. Tai specialus leidinys (paprastai knyga ar internetinis puslapis), kuriame dažniausiai abėcėlės tvarka išdėstytos įvairios žinios – pagrindinė informacija apie tam tikrus dalykus. Enciklopedijų gali būti įvairių, pavyzdžiui, skirtų kokiai nors mokslo sričiai ar tam tikro amžiaus skaitytojams. Leidyklos yra prileidusios daugybę enciklopedijų vaikams. Man pačiam labiausiai patiko „Mažoji dinozaurų enciklopedija“.
2016 Balandžio 19
Ar žinai, kad esi mažasis mokslininkas?
Ar žinai, kad tavyje slypi mažasis mokslininkas? Kaip tai gali būti? – paklausi tu, juk nesi baigęs jokių didžių mokslų, o gal ir į mokyklą tik neseniai pradėjai eiti. Tuoj viską paaiškinsiu. Mokslininkas yra kiekvienas, kuris nenustoja žavėtis pasauliu, nenustoja jo tyrinėjęs, nenustoja siekęs ką nors atrasti pats. Tad jei ir tu sieki pažinti aplink supantį pasaulį, įminti jo mįsles – esi pats tikriausias mažasis mokslininkas.
2016 Kovo 08
Juokai
Policininkas sustabdo moterį, jau belipančią į lėktuvą: – Ponia, su šunimis į lėktuvą negalima. – Bet jis juk pliušinis! – Vis tiek negalima! Šuns veislė neturi reikšmės.
2016 Vasario 15
Apie pažinimo džiaugsmą
Ar kada buvai nustebintas kokio dalyko ar reiškinio? Ar stebėjaisi žvaigždėmis, gyvūnais ar kokiomis pasaulio paslaptimis? Ar pamatęs ką įdomaus norėjai sužinoti apie tai daugiau? O gal jau daug dalykų pažinai, bet vis dar negana? Jei taip, sveikinu – esi teisingame kelyje! Neabejok, šis kelias tau žada daugybę nuotykių ir pažinimo džiaugsmo.
2016 Sausio 29
Seniausias muzikos instrumentas – būgnas!
Sveiki, vaikai! Aš, DJ Voras, grįžtu su įdomiais faktais, nepakartojamomis istorijomis ir netikėčiausiais pašnekesiais apie muziką! Ilgai sukau galvą ir savo šilkinius voratinklių siūlus galvodamas, apie ką jums šį mėnesį papasakoti. Ir pamaniau, kad turiu grįžti pas jus su trenksmu!
2016 Sausio 25
Juokai
Karininkas klausia kareivio, kodėl jis ėjo į kariuomenę. – Visų pirma aš noriu ginti savo tėvynę. – Teisingai! – Antra, aš tapsiu stipresnis. – Teisingai! – Trečia, niekas neklausė mano sutikimo!
2016 Sausio 04
Avilio juokai
– Oi, mergaitės, ar jūs žinojote, kad Kalėdų Senelis baisus šykštuolis. – Iš kur žinai? – Įsivaizduojate! Užuot nupirkęs man dovaną, surado lėlę, kurią mama slėpė spintoje, ir padėjo po eglute!
2015 Gruodžio 15
Peliukas laukia Kalėdų
Sušalo žemė, lapai krenta, šešėliai driekiasi toli. Peliukui taip sušąla nosis, kad ūsų judint negali...

 

 

 

 

 

 

 

 

Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?