Bitutės svečiai

2019 Rugpjūčio 13
Vasarė ir Vakaris gyvena Tailande
Vasarė ir Vakaris jau ketverius metus gyvena Tailande, Krabi regione. Iš pažiūros atrodo, kad gyvenimas tropinio klimato šalyje visai kitoks – dienas leidi paplūdimyje, valgai šviežius vaisius ko ne tiesiai nuo medžių, šildaisi saulutėje ir niekuo nereikia rūpintis. O kaip yra iš tikrųjų? Įspūdžiais su Bitute dalijasi dvyniai Vakaris ir Vasarė.
2019 Gegužės 29
Pokalbis su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu: ,,Man Lietuva – kaip mama“
Bičiuliai, Bitutė šį kartą maloniai pasikalbėjo su rašytoju, režisieriumi, dainų autoriumi Vytautu V. Landsbergiu. Tikriausiai esate skaitę daug jo knygelių, girdėję dainų. Autorius jums pasakos apie savo pomėgius, kūrybą ir meilę Lietuvai.
2019 Kovo 25
Rapolas
Labas! Bitutė ir vėl nori supažindinti su savo draugais. Šįkart – su Rapolu. Oi, kiek daug visko turi jis mums papasakoti apie savo veiklas ir pomėgius, šeimą ir įsipareigojimą organizacijai. Jeigu tau kartais po pamokų pasidaro nuobodoka, būtinai perskaityk pokalbį su Rapolu ir pamatysi, kiek daug šaunių dalykų galima sugalvoti. Smagaus skaitymo!
2018 Lapkričio 19
Marija gyvena Tenerifėje
Mieli vaikai, nors už lango jau tamsūs ir šalti vakarai, kai kurie dar džiaugiasi saule ir šiluma. Bitutė šįkart paplepėjo su nuostabia mergaite – Marija Butautyte. Ji gyvena ne Lietuvoje, o Tenerifėje. Susipažinkite ir Jūs!
2018 Rugsėjo 27
Mikalojus, Aida ir Beata gyvena Amerikoje
Kaip sekėsi vasaroti? Turbūt per vasarą ne tik pailsėjai, patyrei įdomių nuotykių, bet ir susiradai naujų draugų. Bitutė taip pat daug skraidė, matė įvairiausių dalykų ir mezgė naujas pažintis. Dainų šventėje Bitutė susipažino su Mikalojumi, Aida ir Beata, kurie į Lietuvą atvyko aplankyti močiutės, o gyvena Milvokio (Milwaukee) mieste JAV.
2018 Gegužės 12
Matas – ypatingas berniukas
Matas – ypatingas berniukas. Jis turi autizmo sindromą ir yra kitoks negu visi vaikai. Tačiau kad ir kokia jo diagnozė, Matas yra labai šaunus ir smagus vaikas. Jis mokosi Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos trečiojoje b klasėje. Bitutę Matas savo namuose priėmė labai svetingai. Pavaišino savo ir pusantrų metų jaunesnės sesės Onytės pagamintais šokoladiniais saldainiais. Dar Matas pagamino ir pavaišino Bitutę patiekalu, kurį vadina „Kačiuko akimi“, t. y. kepta duona su kiaušiniu viduje. Buvo labai skanu!
2018 Kovo 19
Merūnas Vitulskis apie patyčias ir Europos skautus
Merūnas Vitulskis – žymus dainininkas, operos solistas, kuris koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Nors vaikystėje patyrė daug sunkumų, Merūnas nepasidavė, atrado save muzikoje ir dabar ragina visus vaikus, patiriančius nesėkmes ar patyčias, nepasiduoti.
2017 Gruodžio 04
Vaikų įspūdžiai iš piligriminės kelionės į Fatimą
Po kelionės bandėme su vaikais atsakyti sau į klausimą, kas yra piligriminė kelionė? Sunkiai sekėsi suformuluoti, bet išsiaiškinome, kad tai ne tik keliavimas, bet ir malda, susikaupimas, mąstymas.
2017 Rugsėjo 13
Vaikai, gyvenantys trijose šalyse
Augustės ir Timothy Kelly šeimoje auga penki vaikai. Du vyriausi broliukai ir trys mažesnės sesutės. Jų mama – lietuvė, o tėtis – anglas. Pusę metų šeima gyvena Anglijoje, kitą pusę – Austrijoje. Vasarą jie visi apsilanko ir Lietuvoje.
2017 Liepos 12
Šimtą kartų per dieną – „mama“, „tėti“
Bitutė jau žino, kad vaikai auga labai skirtingose šeimose: vieni turi mamą ir tėtį, dar senelius, taip pat broliukų ir sesučių. Kiti turi tik mamą arba tėtį, o kartais ir jų netenka. Šį kartą papasakosiu jums apie tikrai nepaprastą šeimą, kurioje dabar auga net 9 vaikai!
2017 Birželio 27
Penkiakovininkė Laura: nieko nėra neįmanoma
Vieną pavasario rytą Bitutė užsuko į svečius pas dvylikametę Laurą Katkauskaitę, kuri laukė viešnios su savo pačios keptu pyragu. Ne tik skanus pyragas, bet ir labai įdomūs Lauros pasakojimai pradžiugino ir sužavėjo begaliniu nuoširdumu. Laura turi daug neįprastų pomėgių.
2017 Balandžio 24
Beno namuose auga vikšrai
Išgirdusi apie berniuką Beną, namuose auginantį vabaliukus ir vikšrus, Bitutė nuskrido su juo susipažinti. Benas labai myli gamtą, o labiausiai mėgsta gaudyti ir stebėti vabalus, vabzdžius ar paukščius. Klausydamasi Beno ir jo mamos Vaivos pasakojimų, Bitutė negalėjo atsistebėti, koks įdomus ir spalvingas gamtos pasaulis.
2017 Vasario 16
Pasivažinėjimas ir viešnagė pas haskius
Vieną baltą žiemos dieną, besigrožėdama apsnigtais miško medžiais, Bitutė kartu su šešiamete Vilte nuvažiavo į Žalgirio kaimelį. Į jį kasdien atkeliauja vaikai ir tėveliai, norintys pasivažinėti šunų traukiamomis rogėmis.
2016 Gruodžio 01
Neįprastas Roko origamių pasaulis
Pirmą klasę šį rudenį Gargžduose pradėjęs lankyti septynmetis Rokas Lokuševičius turi ypatingų gabumų. Jo namuose ant lentynų, palangių, vazonų, sienų nutūpę daugybė origamių – sudėtingų popierinių lankstinių. Ne kiekvienas suaugęs žmogus pajėgtų tokius išlankstyti! Rokas yra nubraižęs ir kelias savo origamių instrukcijas. Berniuko svajonė – jo paties sukurtų origamių knyga. Susidomėjusi šiuo neįprastu užsiėmimu, Bitutė nuskrido pasikalbėti su Roku bei jo mama Lina, kuo ypatingas yra origamis ir kodėl jis taip sužavėjo Roką.
2016 Lapkričio 26
Vakaro malda šeimoje
Aurelija ir Evaldas Lasiai augina penkis vaikus – tris berniukus ir dvi mergaites. Du vyresnėliai broliai Augustinas ir Ignotas lanko mokyklą, šešiametė jų sesė Teodora – priešmokyklinę grupę, o dar mažesnė sesė Faustina ir neseniai gimęs Bernardas auga namuose. Po kiekvienos dienos, pilnos įvairių nuotykių, darbų ir žaidimų, visa šeima prieš miegą susirenka kartu vakaro maldai. Tai labai svarbi šios šeimos tradicija.
2016 Spalio 05
Medeina gyvena su tikrais indėnais
Šią vasarą Bitutė susipažino su mergaite, turinčia labai gražų lietuvišką vardą – Medeina. Savo šešerių metų gimtadienį mergaitė atšventė Vilniuje, su savo mamos Jurgitos artimaisiais ir draugais. O po vasaros atostogų vėl išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur gyvena indėnų rezervate. Medeinos tėtis Gary – indėnas, kilęs iš lakotų genties. Žinau, kad vaikai labai mėgsta istorijas apie indėnus, o štai susipažinti su tikrais indėnais – ne taip paprasta. Jie gyvena labai toli – Amerikoje, be to, ir ten jų nėra daug, nes ne vieną šimtmetį indėnai kentėjo į Ameriką atvykusių naujakurių persekiojimus. Dabar indėnai gyvena rezervatuose – jiems skirtose teritorijose, kur patys turi savo valdžią, savo įstatymus ir stengiasi išlaikyti savo tradicijas. Susidomėjusi indėnų gyvenimu ir norėdama jiems pagelbėti, į rezervatą atvyko ir Medeinos mama, antropologė Jurgita Saltanavičiūtė. Čia ji susipažino su Medeinos tėčiu Gary Antoine, ir taip susikūrė lietuvių indėnų šeima, apie kurią Bitutė ir paklausinėjo Jurgitos ir Medeinos.
2016 Rugsėjo 21
„Tilidūda“ – stebuklingi liaudies dainelių klipai
Turbūt nesuklysime pasakę, kad visi vaikai mėgsta dainuoti. Taip pat ir tokias daineles, kurias dar būdami vaikais kadaise linksmai traukdavo ir jų tėveliai, seneliai ar net proseneliai. Trejų metų Vėjūnė lietuvių liaudies dainas mėgo nuo pat mažumės. Kadangi mergaitei labai patinka žiūrėti įvairių dainelių muzikinius klipus, jai ir visiems Lietuvos vaikams nepaprastai pasisekė, nes Vėjūnės mama Evelina Žičkienė ir močiutė Aušra Žičkienė sugalvojo pamėgtoms liaudies dainelėms sukurti gražius animacinius filmukus. Iš viso dešimties dainelių animacinių filmukų rinkinį, pavadinimu „Tilidūda“, dabar laisvai galima pasižiūrėti internete, kad ir per „YouTube“. Bitutė pakalbino Vėjūnės mamą ir močiutę, kaip joms kilo tokia graži idėja.
2016 Rugpjūčio 22
Bitutė kalbina rašytoją Tomą Dirgėlą
Trumpai prisistatykite ‒ kas esate, kokia Jūsų šeima? Esu Tomas Dirgėla – vaikų rašytojas ir draugas. Gyvenu Vilniuje su labai smagia draugija, kurioje draugauja mano žmona Skaistė, sūnus Jaunius Ąžuolas, šuo Ropė, katinas Sargis Liuciferis ir aš. Neilgai trukus tapsime draugais ir su būreliu žuvyčių. Beje, dar buvo ir tokia musė. Bet kadangi elgėsi nemandagiai ir garsiai zyzė, teko ją išprašyti.
2016 Liepos 12
Kajus: „Noriu būti profesionaliu futbolininku“
Į susitikimą su Bitute Kajus atskubėjo iš karto po kojos gydymo procedūros. Mat prieš kelis mėnesius žaisdamas futbolą patyrė nemenką traumą – lūžo ir pasislinko šlaunies kaulas. Kajui teko savaitę gulėti ligoninėje, patirti operaciją ir padaryti pertrauką sporte. Tačiau berniukas nenusimena ir su nekantrumu laukia, kada pasveikęs galės grįžti į savo komandą „Žalgirietis“, kurioje žaidžia jau septynerius metus. Jokios traumos, anot dvylikamečio Kajaus, jo neatbaidys nuo mylimo sporto – futbolo, kuriuo gyvena ne tik jis, bet ir visa jo šeima.
2016 Birželio 13
Adomo draugai šaltibarščių nepamėgo
Gegužė – paskutinis ne tik pavasario, bet ir mokslo metų mėnuo. Tikriausiai jau dabar pasvajojate, ką veiksite per vasaros atostogas. Pavyzdžiui, Adomas Petrauskas žino, kad vasarą grįš į Lietuvą. Nors Anglijoje jis su šeima gyvena beveik dešimt metų, dar nebuvo vasaros, kad negrįžtų pasimaudyti lietuviškuose ežeruose. Mat Anglijoje vienuose ežeruose vanduo per šaltas maudytis, kituose – krantas nesaugus, todėl niekas nesimaudo. Lietuvoje laukinės, nepaliestos gamtos daugiau. Adomas sutiko ,,Bitutės“ skaitytojams papasakoti, kaip jis gyvena Anglijoje.
2016 Gegužės 26
Bitutė kalbina vertėją ir rašytoją Aidą Jurašių
Trumpai prisistatykite ‒ kas esate ir ką veikiate? Esu Aidas Jurašius, vertėjas ir literatas. Kartais rašau vaikams, kartais suaugusiesiems. kartais prozą, kartais poeziją – kaip jau šauna į galvą. Svarbu, kad tai būtų įdomu – jei ne kitiems, tai bent jau pačiam.
2016 Balandžio 19
Šiuolaikinės Gabrielės pasakėčios
Viena skurduolė moteris augino dukrą, o dukra laikė katę. Dukros vardas buvo Midlė, o mamos – Giulė. Nors Midlė gyveno labai vargingai, bet buvo labai įnoringa. Vieną dieną Midlė ėjo pasivaikščioti su savo kate ir pamatė parduodamą žvirblį. Ji taip užsinorėjo pilkai rudo žvirblio, kad, neturėdama pinigų, atidavė mainais savo katę. Pasiėmusi žvirblį linksmai nušuoliavo namo. Tačiau pakeliui parklupo ir iš delnų ištrūkęs žvirblis nuskrido. Mergaitė grįžo pas žvirblį pardavusį žmogų, kad šis atiduotų jai katę. Tačiau žmogus nesutiko, mat sudarytas sandoris nekeičiamas. „Taip man ir reikia, norėjau naujesnio, o jį gavusi atidaviau geresnį.“ Taip ir nepamąstantiems žmonėms: nori naujesnio ir atiduoda už tai viską, o netekę ir naujesnio nebeturi.
2016 Kovo 10
,,Margučių rytas“ su 3000 kiaušinių
Dailininkė ir režisierė Jūratė Leikaitė sukūrė animacinį filmą ,,Margučių rytas“. Apie gražią pavasario šventę – Velykas kalbamės su šio filmo autore. Kaip kilo mintis kurti animacinį filmą apie Velykas? Pirmoji filmo vizija iškilo netikėtai ir kaip debesis virš galvos kabojo tol, kol jos neįgyvendinau. Tai buvo... „pūkuotas kiaušinis mėlyname danguje“. Jis suposi ir keitė savo raštus, magiškai tuksėdamas kartojo man: „Nupiešk mane, nupiešk mane, žiūrėk, koks aš trapus ir lengvas, aš – Pasaulio Kiaušinis“. Taip 2007 metais atsirado animacinis filmas „Margučių rytas“ apie velykinių kiaušinių marginimo būdus ir prasmę.
2015 Gruodžio 27
Nuosavi Kristupo ir Bernardo muziejai
Anksčiau manyta, kad muziejai – tai kažkas rimta ir labai nuobodu. Visokios senos laikraščių iškarpos, užkištos už stiklo, ir seni, pelių apgraužti valstybės dokumentai. Bet keičiasi pasaulis, keičiasi ir muziejai. Gal kas esate lankęsi tokiame mokslo muziejuje, kur kaip koks Einšteinas gali padaryti eksperimentą ir nusifotografuoti su elektros krūvio sušiauštais plaukais, arba gamtos muziejuje, kur gali pajusti, kaip dreba žemė. O gal buvote istorijos muziejuje, kur leido apsirengti riterio šarvais ir užsėsti ant žirgo iškamšos? Pakalbinome du broliukus lietuvius, kurie jau keleri metai gyvena ir mokosi Londone, ar jiems patinka lankytis muziejuose.
2015 Gruodžio 18
Prezidentė Dalia Grybauskaitė - ne tik apie medų ir bites
Iš pradžių reikėjo pasitarti su patyrusiais bitininkais ir pasidomėti, kaip laikyti bites. Dabar jau daugiau išmanau apie bitininkystę. Padeda ir žmonės iš Prezidentūros, kurie turi bičių avilių. Ir pačios bitės nepiktos. Jos – draugiškos ir darbščios.
2015 Gruodžio 15
Interviu su žurnalo viršelio heroje Aiste Povilaityte
Aistei gruodžio viduryje sueis aštuoneri metai. Mergaitė mokosi Simono Daukanto progimnazijos 2a klasėje. Jau ketvirti metai mokosi baleto. Taip pat lanko Algirdo muzikos mokyklos fortepijono klasę, dainuoja chore ir šoka pramoginių šokių būrelyje.
Prenumeruok
Užsiprenumeruok – ir „Bitutė“ atskris tiesiai į tavo namus!
Prenumeratą  įsigyti galite išties paprastai – internetu arba nuėję į bet kurį Lietuvos pašto skyrių. O subūrusiems prenumeratorių komandą, dar pritaikysime ir nuolaidą!

Plačiau
Kontaktai

VšĮ Bitutės žurnalas"
Adresas: Pilies g. 8
LT-01123 Vilnius

Redakcija
Viršupio g. 5
LT-01215 Vilnius
Mob. tel. 8 615 37708
El. p. redakcija@bitute.lt

Naujienos
informacija ruošiama
Mūsų draugai
Naudinga

Kaip prenumeruoti?